in ,

Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) Teknik Analizleri | 12 Ocak 2022

kriptopara

Genel olarak toparlanma belirtileri gösteren kripto paralar piyasasından Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) analizlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Ethereum (ETH)

İki aylık süreç içerisinde, 4868 dolar seviyesinde gerçekleştirdiği zirve sonrası %40’a yakın bir düşüş yaşayan Ethereum (ETH), 2990 dolar seviyelerindeki destekten bir dönüş hareketi gerçekleştirdi. ABD enflasyon rakamlarının beklenen seviyelerde gelmesi ile birlikte bu yükselişini hızlandıran Ethereum (ETH), bu yazının hazırlandığı saatlerde 3360 doğal seviyelerinden fiyatlanırken, 3410-3510 dolar bölgesindeki majör direnci test ediyor.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Teknik Analizi |12 Ocak 2022

Bu majör direnç bölgesinden reddedilmedi halinde 3170 dolar seviyelerindeki destek test edilebilir. 3170 dolar desteğinin test edilmesi ve bu destek üzerinden güç toplanarak yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi daha sağlıklı bir yükseliş trendinin oluşmasını sağlayabilir. Ancak bu desteğin kırılması halinde ise 2990 dolar seviyelerindeki desteğe doğru yeni bir düşüş trendi başlatabilir.

Avalanche (AVAX)

Piyasa genelinde yaşanan toparlanma belirtilerine her zaman olduğu gibi ilk tepkileri veren Avalanche (AVAX), 93 dolar seviyelerindeki direncin kırılımını gerçekleştirerek yukarı yönlü ivmesini devam ettiriyor. Aynı zamanda 4 saatlik grafiklerde EMA50’nin de üzerinde bir fiyatlanma gerçekleştirmesi, bu hareketlenmenin devam edeceğine dair olumlu sinyallerden biri olarak görülebilir.

Avalanche (AVAX)
Avalanche (AVAX) Teknik Analizi | 12 Ocak 2022

Yukarı yönlü bu hareketin devam etmesi halinde Avalanche (AVAX)’ın karşılaşabileceği ilk direnç seviyesi 101 dolar seviyelerinde görünüyor. 101 dolar ara direncinin kırılımı halinde 114-118 dolar bölgesinde bulunan majör direnç test edilebilir. 93 dolar desteği ve EMA50’nin altında bir fiyatlanma gerçekleşmesi alinde ise 71-76 dolar bölgesindeki majör desteğe kadar takip edilmesi gerekebilir.

Solana (SOL)

Son zamanlarda yaşanan düşüşlerden beklenmedik bir şekilde etkilenen Solana (SOL), 134 dolar seviyelerindeki destekten gerçekleştirdiği dönüş sonrası 147 dolar seviyelerinde bulunan EMA50 teması ile küçük bir geri çekilme hareketi gerçekleştirdi.

Solana (SOL)
Solana (SOL) Teknik Analizi | 12 Ocak 2022

EMA50 üzerinde gerçekleşecek bir fiyatlanma halinde 152 dolar seviyelerindeki ara direnci test ederek yeni bir yön tayini için harekete geçebilir. 152 dolar direncinin kırılması halinde 167-178 dolar bölgesinde bulunan majör dirence kadar yeni bir yükseliş trendi izleyebiliriz. EMA50 üzerinden yada 152 dolar direncinden reddedilmesi halinde ise 134 dolar seviyelerindeki destek tekrardan ziyaret edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Celer Network

Celer Network (CELR) Nedir?

metaverse

Metaverse’deki NFT Virtual Land (Sanal Arazi) Nedir?