içinde , ,

Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) Teknik Analizi | 7 Aralık 2021

kriptopara

7 Aralık 2021 tarihine ait Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) teknik analizlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Ethereum (ETH)

Hafta sonu yaşanan sert düşüş esnasında 3500 dolar seviyelerine kadar gerileyen Ethereum, gerçekleşen tepki alımları ile 3960 dolar seviyelerindeki dirence kadar bir geri dönüş yaşamıştı. Bu direnç seviyesinin kırılımını da gerçekleştirdikten sonra hacimli bir ivme yakalayarak 4350 dolar seviyelerindeki direnci test etmeye başladı.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 7 Aralık 2021

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 4380 dolar seviyelerinden fiyatlanırken olası bir düşen trend direnci karşımıza çıkıyor. Bu trend direncinin kırılımı halinde 4640 dolar seviyelerindeki dirence kadar yukarı yönlü hareketler devam edebilir. Trend direncinden reddedilmesi halinde ise 4200 dolar seviyelerinde ara destek oluşturabilir. Vitali tarafından son zamanlarda sıkça dile getirilen yeni güncelleme çalışmalarının sonuçları da trend takibi için önemli bir detay oluşturabilir. Ayrıca majör yükselen trend desteğinin altında bir fiyatlanma gerçekleşmediği için genel piyasa görüşü olarak bullish bir bakış açısı mevut.

Avalanche (AVAX)

Gerçekleştirdiği hızlı yükseliş hareketinin ardından, bu yükseliş için kullandığı yükselen trend desteğinin kırılımını gerçekleştiren AVAX, hafta sonu yaşanan düşüşler ile 71-76 dolar bölgesindeki majör desteğe kadar gerileme yaşadı.

Avalanche (AVAX)
Avalanche (AVAX) Teknik Analizi | 7 Aralık 2021

Bu majör destek üzerinden aldığı tepkiler ile toparlanma sürecine girerken, 101 dolar direncini test edebilir. 101 dolar direncinin kırılımı halinde ise 114-118 dolar bölgesindeki majör desteğin kırılımı için çalışırken diğer taraftan da yükseliş trendine geri dönüş gerçekleştirmek isteyebilir. Olası bir geri dönüş halinde ise mevcut destek seviyeleri sırası ile 88 ve 79 dolar olarak görünüyor.

Solana (SOL)

167-178 dolar bandındaki majör desteği sıkça ziyaret eden Solana, bu bölgeden gelen alımların etkisi ile 206 dolar seviyelerindeki dirence doğru hareket ediyor.

Solana (SOL)
Solana (SOL) Teknik Analizi | 7 Aralık 2021

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 202 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, 206 dolar direncinin kırılması halinde 220-229 dolar bölgesindeki majör direnci test edebilir. 206 dolar direncinden reddedilmesi halinde ise 185 dolar desteğine geri dönüş yaşanabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Meland.ai

Meland.ai (MELD) Bugün Listeleniyor

Roboots

Roboots (P2E Browser Oyunu) Nedir ve GAMI World Üzerinde Gerçekleşecek IDO’ya Nasıl Katılınır?