in , , , , ,

Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Ripple (XRP) Teknik Analizleri | 25.10.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Ripple (XRP) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Ethereum (ETH)

Bir önceki Ethereum (ETH) analizimde belirtmiş olduğum 1250 dolar desteğine yakın bir seviyeden gelen alımlar ile dönüş gerçekleşti. Geçtiğimiz haftayı %4.45 civarında bir artış ile kapatan Ethereum (ETH), bu yazının hazırlandığı saatlerde 1340 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

1322-1343 dolar bölgesindeki ara direnç kırılımını gerçekleştiren Ethereum (ETH), bu bölge üzerinde tutunma çabaları içerisinde. Bu bölge içerisinden gelecek hacimli alımlar halinde 1405-1452 dolar bölgesine kadar yükselişlerini sürdürebilir.

Ancak 1322 dolar altında gerçekleşecek kapanışlar tekrardan 1250 dolar desteğine kadar yeni bir düşüş trendi izlememize neden olabilir. Yaklaşan FED toplantısının piyasa genelinde negatif bir hava oluşturabileceği de göz ardı edilmemeli.

Avalanche (AVAX)

Geçtiğimiz hafta paylaşmış olduğum Avalanche (AVAX) analizinde bahsetmiş olduğum düşen kalan içerisindeki hareketlerini, kanal orta bandından gelen alımlar ile bozan Avalanche (AVAX), kanal direncinin kırılımını da gerçekleştirdi.

Ancak 16.30 dolu seviyelerindeki direncin kırılımında başarısız olarak küçük geri çekilmeler yaşıyor. Bu yazının hazırlandığı saatlerde Avalanche (AVAX) 15.60 dolar seviyelerinden fiyatlanırken kanal direncinin retest’ini gerçekleştiriyor.

16.29 üzerinde günlük grafiklerde görülecek bir kapanış halinde 17.80-18.30 bölgesine kadar yeni bir yükseliş trendi izleyebiliriz. Ancak kanal içerisine geri dönüşlerde stoplu olacak şekilde hareket etmek tekrardan bu düşüş trendine girmesi halinde zararlardan koruyabilir.

Ripple (XRP)

Eylül ayı içerisinde dava ile ilgili bir çok ilerleme kaydeden Ripple (XRP) son bir aylık süreçte piyasa geneline ayak uydurarak yatay bir görünüm sergiledi. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 0.4460 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

0.4430-0.4520 bölgesi üzerinde akümülsayon süreci geçiren Ripple (XRP), 50 günlük üssel hareketli ortalamayı da test ediyor. EMA50 üzerinden gelen ilk tepkilerin yeni bir trend başlangıcı adına güçsüz kalmasına rağmen, hala üzerinde fiyatlanmalar yaşanması akümülasyon süreci olasılığını güçlendiriyor.

0.4430 altında gerçekleşecek günlük kapanışlar halinde Ripple (XRP), 0.3885 desteğini test etmek isteyebilir. 0.4430-0.4520 bölgesi üzerinde kaldığı sürece 0.5165 ve 0.6560 dirençleri takip edilebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Ki Young Ju: “Balinalar Bitcoin (BTC) Stokluyor”

Bitcoin

Glassnode Verileri Bitcoin için Ne Diyor?