in , ,

Ethereum (ETH) 1.700 Dolar Bölgesine mi Dönüyor?

Ethereum (ETH), yazım sırasında %2,66 düşüşle 1.741 dolar bölgesinde yer alıyordu. Güne karışık bir başlangıç yapan Etheruem fiyatı, 1.764 dolara yükselmeden önce 1.735 dolar seviyesine kadar düştü. 

Ethereum fiyatının birinci direnç seviyesi olan 1.789 doları ve Pazartesi gününün en yüksek seviyesi olan 1.809 doları hedeflemesi için 1.759 dolar pivotunu geçmesi gerekiyor. 1.800 dolara yaşanacak bir dönüş, bir kırılma seansına işaret eder. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, boğalar muhtemelen ikinci direnç seviyesini 1.839 dolarda test edecektir. Ethereum fiyatının üçüncü direnç seviyesi ise 1.919 dolar seviyesinde yer alıyor. 

Pivot boyunca hareket edememek, ilk büyük destek seviyesini 1.709 dolarda bırakacaktır. Bununla birlikte, olaya dayalı bir satış baskısı durumunda varlığın 1.650 doların altından kaçınması gerekir. 1.679 dolardaki ikinci destek seviyesi olumsuz tarafı sınırlamalı. Üçüncü destek seviyesi ise 1.599 dolarda yer alıyor. 

50 günlük EMA’nın (1.718) üzerinde bir tutunma, 1.789 dolardan 1.900 dolara doğru bir kırılmayı destekleyecektir. Bununla birlikte 50 günlük EMA’da (1.718) bir düşüş, ayıların 1.709 dolar ve 1.700 doların altındaki destek seviyelerinde ilerlemesine neden olur. 50 günlük EMA’da yaşanacak bir düşüş, fiyatta gerilemenin sinyallerini verir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Arbitrum

Arbitrum Hangi Borsalarda Listelenecek?

Altın Fiyatlarını Etkileyen Faktörler