in ,

Ethereum Dominance %20’nin Üzerine Çıktı

Kriptopara piyasası yeşil seyrediyor. Bitcoin 45,000 USD’yi geçti ve hemen altında seyrediyor. Öte yandan Ethereum 3,100 USD’nin hemen üzerinde seyrediyor. Fiyatlar dirençerli kırıp ilerlerken dominance oranları da dikkat çekiyor.

Bitcoin yaklaşık 838 milyar dolar piyasa değerine ulaştı. Bununla beraber dominance oranı ise %45.8 oldu. Ethereum dominance oranı ise artışını sürdüyor. Geçtiğimiz haftalarda %17-19 bandı aralarında gezinirken uzun bir aradan sonra %20’nin üzerine çıktı. Ethereum dominance şu anda %20.1 dominance oranı ile piyasada bulunuyor.

Bitcoin hakimiyetine kıyasla Ethereum’un artış yaşadığı bugünlerde akıllara hemen Ethereum piyasa değerinin Bitcoin’i geçeceğine dair yapılan tahminler geldi. Boğa piyasasının son günlerde birçok analist ve CEO Ethereum piyasa hakimiyetinin Bitcoin’i geçebileceğini söylemişti.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Temel Analiz

8 Ağustos 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü

Ethereum

Ethereum 3,000 USD’yi Geçti: Boğa Koşusu Başladı mı?