içinde

Ethereum, BNB, ve Cardano Fiyat Analizleri I 07.06.2022

07 Haziran 2022 tarihli Ethereum (BTC), Binance Coin (BNB) ve Cardano (ADA) teknik analizlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH) son 24 saat içinde yaklaşık %8 düşerek son kazançları geri verdi. Yazı kaleme alındığı sırada dijital varlık $1.765 seviyesini test etmeye çalışıyor. Ethereum (ETH) son düşüşüyle birlikte Kasım 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan $4.892 seviyesinden yaklaşık %65 geri çekilmiş oldu. 

Bugünkü düşüş hareketinin arkasında olan ana sebeplerden bazıları olarak; SEC’in Binance borsasının coin’i olan $BNB için soruşturma başlatması, FED toplantısının yaklaşıyor olması (14-15 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek), öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC)’deki düşüş ve Ethereum (ETH) DeFi aktivitesinin azalması sayılabilir. 

DefiLlama’dan alınan verilere göre, Ethereum (ETH)’de farklı protokoller arasında kilitlenen toplam değer (TVL), son 24 saat içinde yaklaşık 90 milyar dolar seviyesinden 67.7 milyar dolara kadar geriledi. 

ETH/USD (Günlük grafik)

Sert geri çekilmenin ardından Ethereum (ETH) konsolide olma çabasını sürdürüyor. Teknik olarak değerlendirildiğinde ilk destek seviyesi olarak $1.710 – $1.700 bandı olarak görülüyor. Bu seviyenin altına sarkması durumunda bir sonraki destek noktaları ise $1.630 ve $1.600 seviyelerinde bulunuyor. Buna karşılık ilk direnç noktaları ise $1.800 ve $1.840 seviyeleri olarak görülmekte.  

Binance Coin (BNB)

Piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para birimi olan Binance Coin (BNB), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından soruşturma altına alındı. Gelişmelerin ardından BNB %10 geri çekildi. Yazı kaleme alındığı esnada Binance Coin (BNB) $279 seviyesinde fiyatlanıyor. 

Raporlara göre SEC, Binance’in İlk Fiyat Teklifi(ICO) esnasında, komisyonun menkul kıymetler kurallarını ihlal edip etmediği inceleniyor. Diğer taraftan hatırlanacağı üzere dün yayınlanan bir Reuters haberine göre Binance’in geçtiğimiz yıllarda toplamda 2,5 milyar doların üzerinde yasa dışı işlemi akladığı iddia edildi. Binance iddiaları yalanladı.

BNB/USD (Günlük grafik)

Binance Coin (BNB) düşün ardından destek seviyesinde tutunmaya çalışıyor. Teknik açıdan değerlendirildiğinde ilk destek seviyesi olarak $265 – $260 bandı verilebilir. Bu seviyenin altına sarkması durumunda bir sonraki destek seviyesi ise $255 – $230 bandı ve $215 – $200 bandı olarak görülüyor. Buna karşılık ilk direnç noktası $300 seviyesinde. Bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağladığı durumda bir sonraki dirençler ise $315 ve $340 olarak görülüyor. 

Cardano (ADA)

Son günlerin önde çıkan kripto paralarından Cardano (ADA) 6. sırada konumunu sürdürürken son 24 saat %6’ya yakın değer kaybetti. Son gelişmeler Cardano (ADA) tarafına da yansımış gözüküyor. Yazı kaleme alındığı sırada dijital varlık $0.58 seviyesinden fiyatlanıyor. 

ADA/USD (Günlük grafik)

Teknik olarak değerlendirildiğinde Cardano (ADA)’nın sarı kanal üzerinde kalıcılık eğilimi göstermesi olumlu bir adım olarak görülüyor. İlk destek seviyesi olarak kanalın üst bandı olan $0.55 – $0.50 noktaları verilebilir. Bu seviyenin altına salınım göstermesi durumunda ise bir sonraki destek seviyeleri $0.45 ve $0.40 noktalarında bulunuyor. Buna karşılık direnç noktaları ise $0.70 – $0.75 bandında bulunuyor. Çıkış hareketinin güç kazanması için bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlaması gerekiyor. Bir sonraki direnç seviyeleri ise $0.80 ve $0.90 noktalarında gözüküyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Bitcoin, Ayı,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Düşerken Tasfiyeler Artıyor!

Ripple

Ripple, Lunu ile Ortaklığını Duyurdu!