in , ,

Ethereum Balinaları 61,000 ETH Transfer Etti

Popüler blockchain izleme platformu Whale Alert, anonim Ethereum balinaları tarafından yapılan ve 143.1 milyon dolar değerinde ETH taşıyan iki transfer işlemi tespit etti.

İkinci en büyük kriptopara birimi olan Ethereum, son fiyat düşüşünden sonra 2,500 dolar seviyesinin altında işlem görmeye devam ediyor.

Whale Alert’e göre, bu sabah saatlerinde her biri 30,095 ETH (71,619,331 $) taşıyan iki işlem gerçekleştirildi. Görünüşe göre, bir miktar ETH birkaç adres arasında taşındı. İlk olarak, anonim bir balina 30,000’den fazla ETH’yi kayıtlı olmayan bir sahibi olan 0xab08bfb2e55b079d9961dae5164ba0d846a1ede1 olan başka bir adrese transfer etti ve ardından bu büyük miktarlardaki ETH, FTX kripto borsasına gönderildi.

Balinalar son fiyat düşüşünden sonra ikinci en büyük kriptoyu alıp satarken, 20 Ocak’taki 3,248 dolardan 24 Ocak’taki en düşük 2,181 dolara kadar, son zamanlarda büyük miktarlarda Ethereum taşındı.

Ethereum

ETH 2.0 Adı Terkediliyor

Ethereum Foundation tarafından yayınlanan yakın tarihli bir blog yazısında, Ethereum’un kullanıcıların ve yatırımcıların çoğunluğu için kafa karıştırıcı olabileceğinden “ETH 1.0” ve “ETH 2.0” gibi terimleri kullanmaktan uzaklaştığı belirtildi.

Şimdi, bunlar “execution layer” yani yürütme katmanı (ETH 1.0) ve “consensus layer” (ETH 2.0) ile değiştirildi.

Ethereum

Bu, “ETH 1.0″ın “ETH 2.0″a dönüşmesiyle ortaya çıkan karışıklığı durdurmak için yapıldı. Gerçekte, Ethereum geliştiricileri, her ikisinin de Ethereum’un aktif bir parçası olduğunu söylüyor, bu nedenle “consensus layer”, proof-of-work (PoW) protokolünden proof-of-stake (PoS) protokolüne geçiş anlamına geliyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Özgür tarafından yazıldı.

Endüstriyel tasarım eğitimim dışında 2021'in ilk aylarından beri blockchain ve kriptoparalarla ilgileniyorum ve içerik üretiyorum. Sadece yatırım yapma ve para kazanma amacıyla başladığım bu yolda şimdi bir kariyer hedefliyorum ve bu yönde kendimi geliştirmeye ve başkalarına da elimden geldiğince yardım etmeye özen gösteriyorum.

TrustFi

TrustFi Haftalık Raporu: 17 Ocak — 23 Ocak

Fantom, DeFi Pazar Payında Binance Smart Chain’i Geçti