içinde

Ethereum Balina İşlemleri 4 Ayın En Yüksek Seviyesinde

Ethereum balinaları, ocak ayından bu yana en yüksek günlük balina aktivitesine işaret eden büyük miktarda ETH işlemi gerçekleştirdi. 

Kripto pazarındaki yaygın kayıplara rağmen, Ethereum balinaları bu yıl ocak ayından bu yana görülmemiş oranda Ethereum (ETH) trade etti. Santiment verilerine göre, Ether balinaları çarşamba günü her biri 1 milyon doların üzerinde olan toplam 2.956 işlem gerçekleştirdi. 

The Santiment, balinaların tipik olarak 1 milyon ila 10 milyon dolar arasında tutan herhangi bir hesap olarak tanımlandığını açıkladı. Kurum, aktivitedeki bu artışın, kripto piyasasındaki çöküşün ortasında gerçekleştiğini kaydetti. 

Ethereum (ETH), 5 Mayıs’a kadar 3.000 dolar seviyesinin üzerinde kaldı ve ardından birkaç dakika içinde aniden 300 dolar birden geriledi. Durum sonraki günlerde daha da kötüleşirken Ethereum (ETH) kendisini 2.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmak için mücadele ederken buldu. Perşembe günü bu seviyenin altına da sarkan Ethereum (ETH) 1.710 dolara kadar çekildi. Yazının kaleme alındığı saatlerde Ethereum (ETH) 2.060 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Nisan sonunda The Santiment, büyük montanlı Ethereum yatırımcılarının dört aylık hareketsizlikten sonra agresif bir şekilde ETH biriktirmeye başladığını bildirmişti. Şirket, 1.000 ila 10.000 ETH’ye sahip olan varlıkların, o sırada yaklaşık 407.415,040 dolar değerinde olan toplam 142.000 ETH’yi edindiğini belirtmişti. 

“Ethereum’un stakeholder’ları, son 10 gün içinde çantalarına 142 bin $ ETH ekleyerek biraz birikim gösteriyor. Aralık ortasına kadar giden uzun bir düşüşten sonra, bu, dört ay içinde gördüğümüz en sürdürülebilir birikim seviyesi.”

Ethereum ekosistemi, yakın zamanda eleştirilen proof of work yerine, proof of stake algoritması benimseyen The Merge etkinliğine hazırlanıyor.

Bu geçiş, önemli sayıda kurumsal ve önde gelen yatırımcının dahil olmak istediği bir yükseliş hareketi olarak görülüyor.

Ethereum.org’a göre, yaklaşık 400.000 doğrulayıcı tarafından stake edilen toplam ETH sayısı 12.633.000 birimin üzerindedir. Ek olarak, ekosistem, piyasa fiyatı üzerinde önemli bir etkisi olan yakma programına devam ediyor. Bugüne kadar 2,3 milyondan ETH yakıldı.

Kaynak: Cryptopotato

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Bu Hafta Neler Oldu?

Ethereum (ETH) Arzı Sınırsız mı?