içinde , ,

Ethereum, Avalanche ve Polkadot’a Kısa Vadeli Bakış | 10 Aralık 2021

Ethereum

10 Aralık 2021 tarihine ait Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Polkadot (DOT) teknik analizlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Ethereum (ETH)

Geçtiğimiz hafta sonu yaşanan sert düşüş sonrası toparlanma belirtileri gösteren ve bu düşüş sonrası güçlü bir duruş sergileyen Ethereum, majör yükselen trend desteği üzerinde hareket etmeye devam ediyor. Yeni yüksek dipler oluşturarak gerçekleştirdiği bu toparlanma sürecinde, bu açıdan bakıldığı zaman pozitif sayılabilecek bir detay olarak görülebilir.

Ethereum
Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 10 Aralık 2021

4150-4030 majör destek bölgesinin üzerindeki fiyatlanmasını devam ettirmesi halinde 4825 dolar seviyelerindeki dirence kadar yeni bir yükseliş trendi oluşturabilir. 4030 dolar altında gerçekleşecek fiyatlanmalarda, majör trend desteği üzerindeki hareketlerinin takip edilmesi önemli başka bir detay olarak düşünülebilir.

Avalanche (AVAX)

76 dolar seviyelerindeki majör desteğin üst bandına kadar bir düşüş yaşadıktan sonra yatay seyir içerisine giren AAX, 85-94 dolar aralığında yeni bir kanal oluşturdu. Kanal desteğinden aldığı tepkiler ile tekrardan yukarı yönlü bir ivme kazanma arayışında bulunurken, 90 dolar seviyelerindeki kanal ara direncinin kırılımı tekrardan 94 dolar seviyelerini görebilir.

Avalanche
Avalanche (AVAX) Teknik Analizi | 10 Aralık 2021

94 dolar direncinin kırılımı halinde kanal içerisinden çıkış ile 101 dolar seviyelerindeki direnci test edebilir. Kanal desteği olan 85 doların aşağı yönlü kırılımı halinde ise 79 dolar seviyelerinde destek bulabilir. 

Polkadot (DOT)

26.40 desteğinden gelen tepkiler ile yukarı yönlü bir ivme arayışı içerisinde olan DOT, 13 ve 21 saatlik hareketli ortalamaların da üzerine çıkarak, düşen trend direncini test ediyor. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 27.70 seviyelerinden fiyatlanırken, trend direncinin kırılımı halinde 29.75 seviyelerinde ara bir direnç ile karşılaşabilir.

Polkadot
Polkadot (DOT) Teknik Analizi | 10 Aralık 2021

29.75 ara direncinin de kırılımı, 32-34 dolar bölgesindeki majör direncin test edilmesine kadar yükselişini devam ettirmesini sağlayabilir. Trend direncinden reddedilmesi halinde ise 26.40 desteğine geri dönüş yaşanabilir. 26.40 desteğinin kırılması halinde ise 24.50 seviyelerinde majör destek bölgesinin üst bandını ziyaret edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin ve ABD Enflasyon Verileri, Omicron, Çin Emlak Krizi

Kriptopara

Kriptopara Piyasa Metrikleri