Ethereum 2.0: Yükseltme Başarısı Yaklaşan Birleşme İçin Yeni Umutları Beraberinde Getiriyor

Vitalik Buterin, Ethereum London Hard Forku’nun başarıyla yükseltilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Vitalik, Ethereum

Ethereum London Hard Fork‘u yayımlanmasını tamamladı. ETH hayranlarına 2.0 geçişi için yeni umutlar verdi. Kurucu ortak Vitalik Buterin, yükseltmeyi başarılı olarak nitelendirdi.

Bunun, ETH 2.0 zincirine yaklaşmakta olan birleşme için kendisine daha fazla güven verdiğini de sözlerine ekledi. Bloomberg News’e konuşan Buterin, şunları dile getirdi:

“EIP-1559 kesinlikle London yükseltmesinin en önemli parçası.”

Vitalik, Ethereum

Belki de en önemli ilavesi, ücretlerin bir kısmının yakılmasına neden olan ücret üretim mekanizmasını değiştirecek olması. Yükseltmenin sadece 18 saat önce başlatılmasından bu yana yaklaşık 9,8 milyon dolar değerinde 3.500’den fazla ETH yakıldı. Bu, Vitalik tarafından belirtildiği gibi Ethereum geliştiricilerine daha fazla güven verdi. Vitalik konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Londra yükseltmesinin başarılı bir şekilde konuşlandırılması, Ethereum ekosisteminin önemli değişiklikler yapabildiğinin ve birleştirme konusunda kesinlikle beni daha güvende hissettirdiğinin kanıtıdır.”

kriptopara, vitalik, ethereum

Resmi belgelere göre, mevcut Ethereum ana ağı yakında Ethereum için iş ispatını işaret edecek olan hisse kanıtı Beacon Zinciri ile “birleşecek”. Bunun ağdaki parça zincirlerinin kullanıma sunulmasını takip etmesi gerekiyor, ancak bu yıl gerçekleşmesi pek mümkün gözükmüyor. Aynı zamanda, ETH 2.0 araştırmacıları zaman çizelgesini hızlandırmak için çok fazla mesai harcıyorlar. Birleştirme işlemi tamamlandığında, yeni ana ağ PoS üzerinde akıllı kontratları çalıştırabilecek. Bu, güç tüketen madencilik işlemlerini ortadan kaldıracaktır. Ayrıca, ağın enerji tüketimini potansiyel olarak %99 oranında azaltabilir.

Tabii ki, daha az güç tüketen ve daha uygun maliyetli bir Ethereum beklentisi, blok zinciri alanındaki herkesi heyecanlandırıyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Ethereum fiyatı, 2.763 dolar seviyelerinde hareket ediyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

sürdürülebilir, çevre, kriptopara

Plastik Endüstrisinde Şu Anda Gerçekleşen 10 İnovasyon

Bitcoin

Madenciler Geri Döndü: Bitcoin Fiyatı Bunu Göstermeye Başladı