in , ,

Ethereum 2.0 Mevduat Sözleşmesindeki Stake Hacmi 2 Milyar Dolara Ulaştı!

Ethereum yatırımcıları hala ETH’lerini ETH 2.0 mevduat sözleşmesine yatırmaya devam ediyor. DappRadar’a göre, şu anda ETH 2.0’da toplam 2.201.474 Ethereum stake edilmiş durumda. Ethereum miktarı, ETH’nin en son 2018 yılının başlarında 800 dolarlık fiyat tavanını aşıp 950 dolarlık seviyeye ulaşmasıyla birlikte rekor hacme ulaştı.

Ethereum geliştiricileri kasım ayında Ethereum 2.0 güncellemesinin mevduat sözleşmesini aktifleştirdiler. Ethereum’un proof-of-stake algoritmasına geçebilmesi için bu sözleşmeye 525 bin 288 adet ETH yatırılması gerekiyordu. Gereken miktarın tamamlanmasının ardından ETH 2.0’a geçiş süreci tamamlanmış oldu. Şu anda ise stake edilen toplam ETH miktarı 2 milyar dolarlık hacme ulaştı.

Ethereum

Ayrıca, ETH 2.0 mevduat sözleşmesine kilitlenen Ethereum’un değeri, 18 Aralık tarihinde 1 Milyar Doları aşmıştı. Bununla birlikte, yaklaşık bir aydan kısa bir süre içinde bu miktar ikiye katlandı ve bu süreç sadece 16 gün içinde gerçekleşmiş oldu.

Kaynak:  DappRadar.com

Ethereum Fiyatı 1.000 Dolara Doğru Yolculuğa Çıktı

Hiç şüphesiz bugün yaşanan ETH fiyatındaki önemli artışla birlikte ETH 2.0’ın mevduat sözleşmesi 2 milyar dolarlık stake hacmine ulaştı. Ethereum, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 951 dolardan işlem görüyor.

Ethereum Staked on ETH 2.0 Deposit Contract hits $2B in Value 17

Yukarıdaki günlük ETH/USDT grafiğine hızlı bir bakış atacak olursak, Ethereum’un 750$ ve 800$’lık direnç seviyelerini yükseliş momentumunun 1.000$ bölgesinde tutabilmesi için bu bölgeyi desteğe çevirmesi gerektiğini bizlere gösteriyor. Bununla birlikte, kripto para piyasasını genellikle Bitcoin yönlendirir ve BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 34.817 dolarlık seviyeye ulaştı. Bu da, Ethereum’un kaderi BTC’ye bağlı olduğundan, ETH’nin 4 haneli bölgeye tırmanmaya devam edeceği anlamına gelebilir.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Ripple CTO’su Yatırım Yaptığı Kripto Paraları Açıkladı

Sorare

KoinSaati & Sorare Ortaklığıyla Düzenlenen Çekiliş Fırsatını Kaçırmayın!