içinde , ,

ETH/USD Fiyatı 2021 Yılında 680 Doların Üzerinde Büyük Bir Yükseliş Yapabilir

Ethereum (ETH), 600 dolarlık direnç seviyesini kırdıktan sonra yükseliş ivmesi kazandı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ETH/USD paritesi 632 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviyelerden satın alma baskısı artış gösterirse 650 dolar seviyelerini test edebilir.

ETH/USD

Daha da önemlisi, Bitcoin fiyatı 24.000 dolarlık engeli aştı ve yükseldi. ETH fiyatında 620 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde keskin bir artışa neden oldu. 650 dolar seviyesinin üzerinde başarılı bir kapanış, yeni bir ralli başlatabilir.

ETH/USD Paritesi İçin Direnç ve Destek Bölgeleri

ETH/USD paritesi bu yıl 2020 açılış fiyatı 128 dolar ile açıldı ve yazının kaleme alındığı an itibariyle, ETH 2020 yılı boyunca ve sonuna doğru muazzam bir yükseliş hareketi yaptığı için 620 dolar direnç seviyesi civarında işlem görüyor. Mevcut seviye, devam eden yükselişi için sorun yaratabilirken, 680 doların üzerindeki bir ralli, ETH’nin 950, 1.000 ve 1.050 dolar gibi direnç seviyelerine doğru önemli bir artış görmesine izin verebilir.

Teknik gösterge RSI (14, 70 seviyesinin altında kaldığından, en yakın destek 500 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu desteğin altında düşüş eğilimi varsa, ETH/USD 400 dolarlık desteği test edebilir. Bir sonraki büyük destek, boğaların güçlü bir tavır alması muhtemel olan 350 dolar seviyesine yakın. Daha fazla kayıp yaşanması durumunda, fiyatı 300 dolar ve 250 dolarlık destek seviyelerine yönlendirebilir. Bitcoin’e karşı önümüzdeki 2021 yılında Ethereum (ETH), piyasa değeri aşağı yönde kaldığı sürece düşüş hareketini izlemeye devam edebilir. Bu arada, 9 günlük hareketli ortalama, 21 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kalırsa, ETH/BTC yükseliş ivmesi yaşayabilir; ve bu da ETH’yi  0.050 BTC ve üzeri direnç seviyesine çıkarabilir.

 

Bununla birlikte, RSI (14) teknik göstergesinin 50 seviyesinin altında hareket ettiği ve hafif bir düşüş olduğu görüldü. Bunun yanında, kanalın altındaki herhangi bir düşüş hareketi kritik destekleri 0,0450 BTC ve altına çekebilir.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da hem "co-founder hem de chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin Yatırımları Dur Durak Bilmiyor: Kanadalı Şirket 1,2 Milyon Dolarlık BTC Almayı Planlıyor

Ripple (XRP), Coinbase Platformu Tarafından Delist Edilebilir!