içinde ,

ETH Fiyatı Düşüyor! Ethereum Birleşmesi Ertelenecek mi?

Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), Temmuz 2021’den beri en düşük seviyesine gerileyerek 1700 $’ın altına düştü.

ETH, bu yazının hazırlandığı saatlerde ise son 24 saatteki %5.45’lik düşüşle 1.676,16 $’dan işlem görüyor. ETH fiyatı, kripto pazarındaki satış baskısındaki artış nedeniyle bir süredir aşağı yönlü tepki veriyordu. Ethereum, zayıf makro ekonomik koşullara ve Ethereum Merge’deki (Ethereum Birleşmesi) potansiyel bir gecikmeye tepki veriyor gibi görünüyor.

Ethereum ağı, birkaç gün önce eski testnet’i Ropsten’de “The Merge” in başarılı bir şekilde tamamladı. Bu, Ethereum topluluğu tarafından kutlandı ve birçok Ethereum takipçisi bu yıl Ağustos veya Eylül ayına kadar bir mainnet lansmanının gerçekleşeceğini iddia etti.

Ropsten’deki “Birleşme” bazı zorluklara şahit oldu; ancak ETH geliştiricisi Tim Beiko, bunların ele alındığını ve “hepsinin düzeltildiğini” söyledi.

Difficulty Bomb, Ethereum’un PoS konsensüsüne geçmesini sağlayacak sistemin bir parçasıdır. Bu mekanizma, madencilik zorluğunu aşamalı olarak arttıracak ve PoW’ dayalı ikinci bir ETH sisteminin desteklemesini önleyecektir.

ETH çekirdek geliştiricileri, bu mekanizmayı en az 2 ay erteleme konusunda anlaştılar. Bu erteleme kararı, onlara PoS konsensüsüne geçiş üzerinde çalışmak için daha fazla zaman sağlayacaktır.  Bununla birlikte; ETH çekirdek geliştiricileri, Difficulty Bomb’un ertelenmesinin Ethereum için ne anlama geldiği konusunda aynı fikirde değil gibi görünüyor. ConsenSys tarafından geliştirilen Teku’nun Baş Ürün Müdürü Ben Edgington, geliştiricilerin bir mainnet ”birleşme”si üzerinde anlaşmaları gerektiğine inanıyor.

Bu anlamda Beiko, Ethereum mainnet birleşmesinin bu yıl ağustostan kasım ayına kadar bir noktada gerçekleşmesinin beklendiğini söyledi. Tim Beiko, sadece bir ”felaket”in gerçekleşmesi durumunda bu yıl “Merge”nin geciktirebileceğine inanıyor.

Ethereum’da yaşanan bu önemli gelişmeye rağmen ”Merge”de yaşanacak olası herhangi bir zayıflık belirtisi ETH satış baskısında artışa yol açabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

DeFi 2.0 Nedir ve Neden Önemlidir?

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!