in ,

Espresso Sequence, Americano Testnet’i Yayınladı

EVM uyumlu blok zinciri ile Web3 uygulamalarına düşük ücretler ve daha iyi gizlilik getirme misyonuyla hareket eden Espresso Systems, Layer-2 genişletme Testnet’i Americano’yu yayınlandı. 

Proje, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuruda, Testnet ağının halka açıldığını belirtti. 

Americano, Espresso Sequencer’ın halka açık ilk sürümüdür. Americano, merkezi ağ mimarisinden yararlanır. Merkezi mimari, iyimser koşullarda iş hacmini artırmaya yardımcı olur. 

Proje web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, Americano testnet’in yanı sıra birkaç ek yardımcı program ile birlikte HotShot ve Espresso ağlarını da herkesin erişimine açtığını duyurdu. HotShot ve Espresso, Americano test ağının tamamını oluşturuyor. Proje bu test ağında, oylama node’larını 100 ile sınırlandırdığını ve 284 KB/sn’ye kadar bir iyileştirme elde ettiklerini söyledi. 

Proje bir sonraki test ağı olan Doppio ile, dengeleme, ölçeklenebilirlik ve yüksek bant genişliğine sahip merkezi sunucular kullanarak, kötümser koşullarda bile iyi performans sergilemeyi hedefliyor. Doppio test ağı ile birlikte, veri kullanılabilirlik mekanizması da projeye entegre olacak. 

Tüm bunlara ek olarak yol haritasını da paylaşan proje, Americano test ağından sonra Doppio’yu yayınlayacak ve sonrasında ana ağ hazır hale gelmiş olacak. 

Daha yapacak çok iş olduğunu belirten proje, ilerleyen haftalarda, veri kullanılabilirliği, merkeziyetsiz rollup ve daha fazla ayrıntıyı paylaşacaklarını bildirdi. Tüm bunların yanında bir de HotShot mutabakatı hakkında resmi bir belge yayınlanacak. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Zilliqa (ZIL) Nedir? Nasıl Alınır?

Metamask

MetaMask Cüzdan Sıfırlama Rehberi