in ,

Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey: Bitcoin İnternetin Tek Parası!

Block’un yatırımcı gününde Jack Dorsey, Bitcoin ve Blockchain teknolojisinin geleceğine olan sarsılmaz inancını yineledi. Block, ödeme şirketini birden fazla boyutta ayak izleri olan bir dijital deve dönüştürme tutkusunu açıkladı. 

Daha önce Twitter’ı yöneten kurucu ortak ve CEO Jack Dorsey, Çarşamba günkü sunumuna Block’un evrimi ve Bitcoin’in bundan sonraki rolü hakkında bir açılış konuşmasıyla başladı. Jack Dorsey şu anda Block’un CEO’su. Block gibi bir şirketi tek bir kategoriye sığdırmanın “zor” olduğunu söyledi.

Tek İnternet Parası Olarak Bitcoin

Block’un CEO’su, kripto ve müzik akışı işletmelerinin bir “ekosistem” olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Dorsey, canlı yayınlanan etkinlik sırasında Block hakkında şunları söyledi:

“Artık sadece bir ödeme şirketi değiliz. Son yatırımcı günümüzden bu yana çok şey değişti.”

Ayrıca, şirketin, eşler arası ödemeleri ve BTC işlemlerini sağlayan Banka benzeri Nakit Uygulamasında kısmen örneklendiği gibi, Bitcoin’deki çabalarının, şirketin ana stratejisi olmaya devam edeceğini belirtti.

Bitcoin, Jack Dorsey

Block’un kripto girişimleri arasında BTC donanım cüzdanı, kendi kendine yapılan Bitcoin madencilik sistemi, açık kaynaklı, geliştiricilere yönelik TBD adlı bir işletme ve varlığın kullanımını geliştirmek için Spiral (eskiden Square kripto olarak biliniyordu) yer alıyor.

Mart ayında sona eren çeyrek itibariyle, Bitcoin hala Block’un brüt kârının yaklaşık %5′ini oluşturuyordu. Ancak yöneticiler, Block’un iyi konumlanabileceği bir trend olarak kriptoya bahse giriyor. Dorsey, bunu “küresel para aktarımı için açık standart” olarak nitelendirdi ve Block’un “tüm işinin küresel olarak daha hızlı hareket etmesine” izin vereceğini söyledi.

Block ilk olarak Cash App aracılığıyla Bitcoin ticareti sunmaya başladı ve şirket bunu nakite alternatif olarak bilançosunda tutuyor. Bitcoin ise bu sırada ATH’ından %50’den fazla değer kaybetti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

A16z’nin 2022 Kripto Durum Raporu

ApeCoin (APE) ve Stepn (GMT) Güncel Fiyat Analizleri I 19.05.2022