içinde

Eski Coinbase Yöneticileri “Insider Trading”le Suçlanıyor

21 Temmuz Perşembe günü, ABD New York Güney Bölgesi Başsavcılığı ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Coinbase borsasının eski üç yöneticisinin, “insider trading”le (içerden öğrenenlerin ticareti) suçlandıklarını açıkladı.

ABD New York Güney Bölgesi Başsavcısı Damian Williams, Coinbase’in eski ürün müdürü Ishan Wahi’yi, kardeşi Nikhil Wahi’yi ve arkadaşı Sameer Ramani’yi elektronik dolandırıcılık kapsamında insider trading’le suçluyor. Bu suçlamanın yanında bu üç eski Coinbase yöneticisinin borsada listelenecek olan kripto paraların listelenme tarihlerini ve borsanın özel hukuki maddelerinin ihlal edildiği belirtiliyor.

Ishan Wahi’nin Coinbase’in güvenlik departmanı tarafından planlanan görüşmesinden önce Hindistan’a kaçmaya çalıştığını ancak bu teşebbüsün kolluk kuvvetleri tarafından engellendiği kaydedildi.

İlginç olan ise, SEC, Coinbase’i menkul kıymetler dolandırıcılığına karışmakla suçladı. SEC, listelenecek varlıkların en az dokuzunun “menkul kıymet” olarak tanımladı. Coinbase Baş Hukuk Görevlisi Paul Grewal, “Coinbase menkul kıymetleri listelemiyor” başlıklı bir blog yazısında SEC’e yanıt verdi.

Coinbase baş hukuk görevlisi:

“SEC’in suçlamalarına dahil edilen dokuz varlıktan yedisi Coinbase platformunda listelenmiş durumda. Bu varlıkların hiçbiri menkul kıymet değil. Her bir dijital varlık borsamızda kullanıma sunmadan önce analiz etmek ve incelemek için titiz bir süreçten geçiyor.”

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Bitcoin (BTC)

Büyük Kurumlar, Mayıs’tan İtibaren 5,5 Milyar Dolar BTC Sattı!

metaverse

Metaverse Nedir?