içinde ,

Eski 3 Numaralı Bitcoin Balinası Harekete Geçti

Bitcoin, Balina

“3 Numaralı Balina”, hem anonim olması hem de cüzdanında oldukça fazla Bitcoin bulundurması sebebiyle bilinirliği yüksek bir Bitcoin cüzdanıdır.

18 Temmuz Pazartesi gününe kadar 132.882,54 BTC bulunan cüzdandan üç günde 61.5 bin BTC taşındı. Böylelikle Bitcoin balinaları arasında 3. sırada yer alan cüzdan, artık bu unvanını kaybetti. Bu balinanın bir birey olarak mı yoksa bir kurum olarak mı faaliyet gösterdiğini kimse bilmiyor, ancak birden fazla piyasa döngüsünde aktif olarak yer aldı.

Kendisinin cüzdan hareketlerini buradan takip edebilirsiniz: https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ

Bugün 16 bin BTC taşıyarak son çıkış yönlü hareketini gerçekleştiren eski “3 Numaralı Balina”nın cüzdanında şu anda 71.381,89 adet Bitcoin bulunuyor.

Bitcoin fiyat döngüleri boyunca, söz konusu balina, Bitcoin fiyatının tepe ve dip noktalarında %100 olmasa da görece doğru kararlar vermiş gibi görünüyor. 2021 yazı esnasındaki gerçekleşen akümülasyon sırasında Bitcoin biriktiren cüzdan, daha sonra 2021’in 4. çeyreğine kadar satış gerçekleştirmiş. Bazı insanlar balinanın cüzdan aktivitelerini al/sat sinyalleri olarak kullanarak 7/24 takip ediyor.

Cüzdanın gerçekleştirdiği bu hareket sadece cüzdan hareketi mi? Yoksa olası bir satışa hazırlanma mı? Merak konusu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Stepn (GMT) ve ApeCoin (APE) Teknik Analizleri I 20.07.2022

Teknik Analiz

Fibonacci Düzeltmesi Nasıl Kullanılır?