EQIFI ve TEZOS Platformundan Stratejik Ortaklık Duyurusu

EQIFI, düzenleyici uyumlu merkeziyetsiz finans ürünleri geliştirmek için tercih edilen blok zinciri platformu olarak Tezos platformunu seçti.

Eqifi

DeFi ürünleri için birleşik bir platform olan EQIFI; küresel bir doğrulayıcı, araştırmacı ve geliştirici topluluğu tarafından desteklenen açık kaynak protokolü Tezos (XTZ) için stake ve ödünç alma hizmetlerini başlattı.

EQIFI, düzenleyici uyumlu merkeziyetsiz finans ürünleri geliştirmek için tercih edilen blok zinciri platformu olarak Tezos’u seçti. Şirketin müşterileri artık XTZ’lerini stake edebilir ve anında stake ödülleri kazanmaya başlayabilir. Minimum kilitleme süresi yoktur ve herhangi bir zamanda stake pozisyonlarından çıkılabilir.

EQIFI

Tezos, akıllı sözleşme işlevselliğini ve merkeziyetsiz uygulamaların (Dapps) geliştirilmesini destekleyen yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir platformdur. Token sahiplerine varlıklarını bir doğrulayıcıya devretme ve stake ödülleri kazanma fırsatı sunan hisse kanıtı protokolünün bir versiyonunu kullanır. Tezos ayrıca, istikrarı sağlamak için kendini otomatik olarak geliştiren ve yükselten bir yönetişim modeli de uygular. Blok zinciri projeleri arasında Tezos’un fikir birliği mekanizması, enerji açısından en verimli ve teknik olarak sağlam platformlardan biri olarak lanse edilmektedir.

EQIFI Kurucu Ortağı Jason Blick, bu stratejik ortaklıkla ilgili şunları ifade etti:

“Tezos gibi bir endüstri lideriyle sunulan bir ürün, EQIFI’nin DeFi alanında belirlediği çıtayı ifade ediyor. Tezos sahiplerine stake ve borçlanma sağlamak, EQIFI’yi bir endüstri lideri haline getirmenin bir sonraki adımıdır”.

EQIFI, Ethereum tabanlı tokenler, stablecoinler ve belirli fiat para birimleri için havuzlanmış borç verme, borç alma ve yatırım yapma için düzenlenmiş bir platformdur. İlk etapta, topluluk üyelerinin projenin geleceği hakkında önemli kararlar almalarını sağlayan yerel EQX tokeni aracılığıyla topluluk odaklı, merkeziyetsiz bir standart altında çalışır.

Eqifi

Bu, varlıkların ve tokenlerin listelenmesi veya delist edilmesi faiz oranlarının piyasaya göre ayarlanmasını ve teminat limitlerinin değiştirilmesini de içermektedir. EQIBank tarafından desteklenen EQIFI ayrıca kullanıcılara banka hesaplarına, kredilere, para tutma veya saklama, banka-kredi kartlarına ve varlık yönetimine erişim izni sunar. Böyle bir hizmet yelpazesini tek bir arayüzde birleştirmek, DeFi ekosistemindeki yüksek ücretler, demode fiyatlandırma modelleri ve pahalı nakit işleme gibi eksikliklerin giderilmesine yardımcı olur.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Monsta Infinite

Son Zamanlarda Gaming Alanında En Çok İlgi Çeken “Monsta Infinite” Projesi Nedir?

Bitcoin

Pandeminin Son Etkileri Işığında Güncel Ekonomik Veriler ve Ons Altın Analizi