in , ,

EQIFI Ekibi ile AMA Etkinliği

Equifi

Dikkat çeken DeFi projelerinden EQIFI projesi CEO’su Brad Yasar ve Jason Blick ile 23 Haziran Çarşamba günü saat 21.00’de KoinSaati telegram grubunda AMA etkinliği düzenlendi. KoinSaati topluluğunun AMA etkinliğine ilgisi bir hayli yüksekti. Etkinliği kaçıranlar için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz. 

EQIFI project CEO Brad Yasar and Jason Blick, one of the notable DeFi projects, held an AMA event on Wednesday, June 23 at 21.00 in the KoinSaati telegram group. The KoinSaati community was very interested in the AMA event. For those who missed the event, we share the questions and answers with you.

 • LupoCrypto:  Böyle heyecan verici bir proje için AMA (Bana İstediğini Sor) etkinliği düzenlemekten son derece memnunuz! AMA başlamadan önce kısaca kendinizi ve ekibinizi tanıtabilir misiniz?
  Welcome, Brad and Jason! We are very happy to host an AMA for such an exciting project! Before commencing our AMA, can you please introduce yourselves and your team to our members? Brad ve Jason, hoşgeldiniz!

Jason Blick: Merhaba KoinSaati Ekibi! CEO’muz Brad ile birlikte EQIFI’yı temsil etmek için burada olmak bir zevk!

Hello KoinSaati Team! Its a pleasure to be here to represent EQIFI along with our CEO Brad!

Brad Yasar: Merhaba

Hello

Jason Blick: Ekibimizi tanıtmak bizim için bir zevktir. EQIFI Amerika, Birleşik Krallık ve Avrupa menşeli ve dünyadaki en büyük bankalarda, blockchain projelerinde ve kriptopara alanında çalışmış kolektif tecrübesi 150 yılı aşan Fintech uzmanlarından oluşmaktadır. EQIFI yönetimi toplam değeri 1.3 Milyar Dolar’ı aşan projeleri geliştirmiş ve Exit yapmış yani karlı olarak yatırımcılara devretmiştir.

It would be a pleasure to introduce our team. EQIFI is led by a team of US, UK and European fintech experts with over 150+ years combined experience, gained from some of the largest banks in the world and over 50+ successful blockchain and crypto projects. The EQIFI management grew and exited groups financial services exceeding $1.3bn.

Brad Yasar: Ben Bülent Brad Yaşar, EQIFI CEO’suyum. Teknolojiye tutkun bir seri girişimciyim ve teknoloji alanında neredeyse 40 yıldır çalışmaktayım. 2009 yılından bu yana Bitcoin başta olmak üzere Kripto alanında aktifim. EQIFI benim 15. şirketim ve hayata geçtiğinde en büyük etkiye sahip olan projem olacak.

My Name is Bulent Brad Yasar and I am the CEO of EQIFI. I am a serial entrepreneur with a passion for technology and have been in the tech space for almost 40 years. Been in crypto since late 2009 with Bitcoin. EQIFI is my 15th company and is going to be the most impactful when it launches.

 • LupoCrypto: Tanıtımınız için teşekkür ederiz! Sorularımıza devam edelim.
  Thank you for your introduction! Let’s continue with our questions.
 • Kripto dünyasında şimdiye kadar görülmemiş özellikte bir proje ile karşımıza çıktınız. Ne gibi özellikler EQIFI’nin eşi benzeri olmamasını sağlıyor?
  You have come up with a project that has never been seen before in the crypto world. What features make EQIFI one of a kind?

Jason Blick:Güzel soru! EQIFI tamamen lisanslı ve regüle edilen bir banka ile (EQIBank) işbirliği yapan, kitle pazarı için sorunsuz çapraz platform işlemleri ve garantili bir fiat ağ geçidi sağlayan tek DeFi protokolüdür.

EQIFI, wBTC, Stable coinler ve belirli fiat para birimleri dahil olmak üzere ETH, ERC-20 belirteçleri için havuzlanmış borç verme, ödünç alma ve yatırım için merkezi olmayan bir protokoldür.

EQIBank hesapları; muhafaza, banka ve kredi kartları, OTC ve varlık yönetimi ile DeFi ürünleri için tek bir tek tip platform sağlar. EQIFI, tek bir platformda dört üründen oluşur:

– Sabit Vadeli Ürünler
– Değişken Oranlı Ürünler
– Faiz Swapları (Yeniden Finansman)
– Getiri Toplayıcı

Great question! EQIFI is the first DeFi protocol in partnership with a fully licensed and regulated digital bank (EQIBank), providing seamless cross-platform transactions for the mass market and a guaranteed fiat gateway.

EQIFI is a decentralized protocol for pooled lending, borrowing, and investing for ETH, ERC-20 tokens including wBTC, Stablecoins, and select fiat currencies.

It provides a single uniform platform for DeFi products with EQIBank accounts, custody, debit and credit cards, OTC, and wealth management. EQIFI consists of four products on a single platform:

– Fixed Term Products
– Variable Rate Products
– Interest Rate Swaps (Refinancing)
– Yield Aggregator

Brad Yasar: EQIFI benzersizdir çünkü ademi merkeziyetçilik ve DeFi ürünlerini dijital bir bankayla bir araya getiren ilk DeFi platformudur. İki dünya arasında daha önce yapılmamış bir köprü olmayı ve onları bir araya getirmeyi hedefliyoruz.

Well EQIFI is unique because it is the first DeFi platform that brings decentralization and DeFi products toegther with a digital bank. We aim to be the bridge between the two worlds to bring them toegther which hasn’t been done before.

 • LupoCrypto: Cevaplarınız için teşekkürler! Sıradaki sorumuz: EQIFI, Defi’nin tam potansiyeline kavuşması anlamında ne tür özelliklere sahiptir?
  Thank you for your answers! Our next question is: What features does EQIFI have in terms of it reaching DeFi’s full potential?

Jason Blick: EQIFI ürünlerinin birlikte çalışabilirliği, tümü ilk kez tek bir platformda bulunan tamamen yeni finansal ürün ve hizmetlerden oluşan bir spektrum oluşturur. Ve EQIFi’ın sektörde bir ilk olan ve aynı zamanda lider olan küresel Dijital Banka – EQIBank- tarafından desteklendiğini unutmayın! DeFi ve Lisanslı Bankacılık 1 ekosistemde!! EQIFI’nin DeFi’de çözdüğü ana özellikleri şunları içerir:

+ Tek tıklamayla krediler ve türev ürünler 7/24 saat hazır
+ Tek bir platformda Sabit Faiz, Değişken Faiz, Faiz Oranı Swapları ve Getiri Toplayıcı
+ Birden fazla varlık sınıfının ödünç verilmesinde %25’e varan APY
+ Türev ürünler için yeni bir standart oluşturan Faiz Swapları
+ Yeni finansal ürün ve hizmetlerin yaratılması
+ Birden fazla varlık sınıfını ödünç alma ve ödünç verme sürecini kolaylaştırdı
+ Sektör lideri LTV’ler
+ Yerleşik, dünya çapında güvenilir bir banka ile verimli açma/kapama platformu

The interoperability of EQIFI products establishes a spectrum of entirely new financial products and services, all on one platform, for the first time. And don’t forget EQIFi is powered by a leading global Digital Bank- EQIBank, an industry first! DeFi and Licensed Banking in 1 ecosystem!! Ket features that EQIFI solves in DeFi include:

+ One click loans and derivatives 24/7
+ Fixed Rate, Variable Rate, Interest Rate Swaps and Yield Aggregator on one platform
+ Up to 25% APY on lending multiple asset classes
+ Interest Rate Swaps establishing a new standard for derivative products
+ The creation of new financial products and services
+ Streamlined process of borrowing and lending multiple asset classes
+ Industry leading LTVs + Efficient on/off ramp with an established, globally trusted bank

Brad Yasar: Bu çok iyi bir soru ve zaman içerisinde biz yeni özellikleri ve ürünleri çıkarttığımzıda çok daha iyi cevaplanacaktır. Şu an için Jason sizlere başlangıç ürünlerini tanıttı. O yüzden heyecanlı gelişmeler için bizi takipte kalın!

This is a great question that will be answered better with time as we release new features and products on the platform at the moment what Jason shared with you is the initial product set we are launch with. So stay tuned for exciting announcements.

 • Bratuu: Öncelikle, sizi burada görmek güzel Brad ve Jason. Teşekkürler Lupo ve EQIFI Ekibi! Sıradaki sorumuzu soracağım: Bildiğimiz gibi Pazarlama yani Marketing her proje için çok büyük bir unsurdur. EQIFI’nin yeni kullanıcıları etkilemek ve onları uzun vadede tutmak için planı nedir?
  Firstly, Nice to see you here Brad and Jason. Thank you Lupo and EQIFI Team! I will ask our next question: As we know, Marketing is a huge element for every project. What is the plan of EQIFI to influence new users and keep them in the long term?

Jason Blick:EQIFi gerçekten benzersizdir. EQIFi, Lisanslı ve Düzenlenmiş bir Banka tarafından desteklendiğinden, geleneksel itibari para mevduat sahiplerinin, sermaye piyasalarının, fonların, kamu piyasalarının ve aile ofislerinin çıkarlarını çekebiliyoruz. Bu, DeFi sektöründe gerçekten bir ilk ve tüm ekosistemin büyümesine yardımcı oluyor.

EQIFi is truly unique. As EQIFi is powered by a Licensed and Regulated Bank, we are able to attract the interests of traditional fiat depositors, capital markets, funds, public markets and family offices. This is truly a first in the DeFi sector and helps to grow the entire ecosystem.

Brad Yasar: Pazarlama, başlatılan her yeni projenin belkemiğidir, ancak daha da önemlisi topluluktur. Pazarlamaya yaklaşımımız “topluluk önce gelir” yaklaşımıdır, bu nedenle ürünlerimizi ve hizmetlerimizi satmak yerine eğitimsel yaklaşımı benimsiyor ve topluluğumuzu, onları platformumuzu kullanmaya ve projelerimizi ağlarıyla paylaşmaya teşvik edecek şekilde büyütmek istiyoruz.

Platformumuz aracılığıyla yeni kullanıcıları kriptosfere (kripto yarı küresine/dünyasına) getirebilirsek, yarattığımız şeyin DeFi topluluğu ve yepyeni bir potansiyel kripto kullanıcıları grubu için çok faydalı olacağına inanıyoruz ve pazarlama stratejimiz bunun bir yansıması.

Hedefimiz platformumuzdaki mevcut DeFi kullanıcılarını arttırmak ve lisanslı ve düzenlenmiş bir bankacılık ortamının güvenliği ile yeni yatırımcıları ve müşterileri kriptoya getirmektir.

Marketing is the backbone of every new project that launches but more important is the community. Our approach to marketing is a community first approach so instead of selling our products and service, we take the educational approach and want to grow our community in a way that encourages them to use our platform and share our projects with their networks.

We believe that what we are creating will be very beneficial to the DeFi community as well as a brand new group of potential crypto users if we are able to bring fresh users through our platform to cryptosphere and our marketing strategy is a reflection of that.

Engage and grow existing defi users on our platform and bring new ones into crypto through the safety of a licensed and regulated banking environment.
 • LupoCrypto: Güzel cevaplar! Verdiğiniz detaylı yanıtlar için teşekkür ederiz!
  Great answers! Thank you for the such detailed replies!
 • Her başarılı projenin arkasında bir hikaye vardır. EQIFI’ın arkasındaki hikaye nedir? Bu proje bir fikir olarak ortaya çıktığında arkasındaki vizyon neydi?
  Every successful project has a story behind the scenes, so my question is: what’s the story behind EQIFI? What was that vision when it first shown up as an idea?

Brad Yasar: EQIFI’ın hikayesi benim Jason’la arkadaş olmamla başlıyor. EQIBank ile olan deneyimim ve bu ilgiyi bir ortaklığa büyütme konusundaki ilgim ve Jason’ın iki dünyayı bir araya getirme konusundaki vizyoner fikri hikayenin belkemiğini oluşturuyor. İki sorunu aynı anda ele almak için yola çıktık: DeFi tarafında bankacılık hizmetlerine erişim ve dijital bankacılık tarafında iyi faiz engelleyici ürünlerin eksikliği. İşte bu sorunlara cevaben EQIFI doğdu.

Amacımız, diğer benzer projeleri “yamyamlaştırmak” yerine inşa ettiklerimizle her zaman kriptonun piyasa değerini büyütmekti, bu nedenle EQIFI sadece mevcut finansal çerçeveleri bozmak için değil, aynı zamanda DeFi çevrelerinde meydana gelen yeniliklerle aralarında köprü kurmak için mükemmel bir fırsattı.

Well EQIFI story has its start in Jason and I becoming friends. My experience with EQIBank and interest in growing that interest to a partnership and Jason’s visionary idea to bring the two worlds toegther. We set out to address two problems at once: access to banking services on the DeFi side and lack of good interest baring products on the digital banking side and EQIFI was born.

Our goal was always to grow the market cap of crypto with what we build instead of cannibalizing other similar projects so EQIFI was perfect opportunity to not just disrupt the existing financial frameworks but bridge them with the innovation that is happening on the DeFi circles.

Jason Blick: Merkezi kurumların servet üzerinde bir tekele sahip olduğuna ve tarihteki her finansal krize neden olduğuna inanıyoruz. Geleneksel finansta, merkezi kurumların ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen eski sistemler tarafından belirgin şekilde ayrı işlev siloları güçlendirilmiştir. Her bankacılık ürününe, biri cari hesap, diğeri kredi kartı ve diğeri ipotek kredisi gibi ayrı silolar atama fikri, bankalara olan güvensizliği artıran her finansal krizin merkezinde yer almıştır. Vizyon eksikliği, finansal hizmetleri kolaylaştırmak için tek bir ekosistemin oluşturulmasını engelledi. EQIFI HER ŞEYİ DEĞİŞTİRİYOR!!!

We believe that centralized institutions have a monopoly on wealth, causing every financial crisis in history. In traditional finance, distinctly separate silos of function have been reinforced by legacy systems developed to meet the needs of centralised institutions. This idea of assigning separate silos to each banking product, such as one for a current account, another for a credit card and another for a mortgage loan has been central to every financial crisis increasing distrust of banks. A lack of vision has prevented the creation of a single ecosystem to streamline financial services. EQIFI CHANGES ALL THAT!!!

 • LupoCrypto: Heyecan verici bir hikaye! Devamını görmek için sabırsızlanıyoruz.
  Exciting story! Can not wait to see the rest of it. 

 • Bir sonraki soru zor olanlarından birisi: Piyasanın şu anda kötü olduğu hepimizin malumu. EQIFI’ın yatırımcılarını volatile piyasaya karşı korumak ve $EQX Token’I değerli hale getirmek için planları var mıdır?
  Next question is a difficult one: It is quite obvious that the market is not in its best shape. What are the plans of EQIFI to protect the $EQX token value and protect its investors? 
Brad Yasar: Aslına bakarsanız bu zor bir soru değil. $EQX spekülatif bir token değildir. Platformumuzun kullanıcılarına değer sağlamak için tasarlanmıştır ve onu ekosistemimizin ayrılmaz bir parçası haline getiren yarım düzineden fazla kullanım örneğine sahiptir. Tokenomimizi ve tokenın kullanım alanlarını bu şekilde tasarlayarak, piyasa duyarlılığından bağımsız olarak faydalı hale getireceğimize ve yatırımcılarımızı koruyacağımıza inanıyoruz.
Ek olarak, tokenlarımız, platform olgunlaşana kadar (“uçurumlar”-kripto parasındaki sert hareketler, vesting dönemleri (erken yatırımcılar için token hak kazanma dönemleri), buy-back (geri alım) mekanizmaları ve marketmaking (piyasa yapıcılık) ) herhangi bir şiddetli harekete karşı koruma sağlayacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle tokenın ikincil piyasalarda nasıl davrandığına dair rehberliğe ve bilgiye sahibiz, ancak günün sonunda değer yakalama/koruma mekanizmaları ve tokenin kullanım alanı onu değerli kılacaktır.

Well actually this is not a difficult questions. $EQX is not a speculative token. it is designed to provide value to the users of our platform and has over half a dozen use cases already that make it an integral part of our ecosystem. We believe that by designing our tokenomics and token utility the way we did, we will make it useful regardless of the market sentiment and protect our stakeholders.

Additionally our token float is designed in way that protects against any violent movement until the platform matures (cliffs, vesting periods, buy back mechanisms and market making) so we do have some guidance over how the token behaves in secondary markets but at the end of the day it is the value capture mechanisms and the utility of the token that is going to make it valuable.
Jason Blick: Boğa veya ayı piyasasında olup olmadığımızdan bağımsız olarak kaliteli projeler başarılı olacaktır. EQIFi, boğa veya ayı piyasası olmasına bakılmaksızın borç verenlerin, borç alanların ve yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılayacak. Ayrıca, tümü $EQX (EQIFi Token) için büyük ilgi ve destek sağlamak üzere tasarlanmış aşağıdaki özelliklere sahibiz:
+ Bonus APY – Token sahipleri EQX ile %25’e kadar APY ve pasif getiriler kazanır.
+ Topluluk Temelli Yönetim – Token sahipleri, platformdaki yeni özellikler için oylamaya katılabilir.
+ Erken Gelen Bonusu – İlk 10.000 katılımcı, platforma katıldıkları için ödüller alır.
+ Öncelikli Banka Hesapları – Token sahipleri banka hesaplarına öncelikli erişime sahiptir.
+ Daha Yüksek Limitler – Token sahipleri, DeFi ürünlerinde daha yüksek limitlerden yararlanır.
+ Likidite Madenciliği – Token sahipleri, tokenların likidite havuzlarında tutulduğu süreye göre faiz alır. Kullanıcılar, tokenlarını 1, 3 veya 6 ay boyunca bir kasaya yerleştirir ve erken para çekme cezaları ile uzunluğa göre faiz alır.
+ Daha Yüksek LTV’ler – Token sahipleri, sahip oldukları $EQX sayısına göre daha iyi LTV alırlar.
+ Staking bonusu – Tokenlarını stake eden $EQX sahipleri, ödül şeklinde tercihli bonuslar alırlar.
+ İndirimli Ücretler – Token Sahipleri, platformda indirimli ücretlere sahiptir.
+ Daha İyi Fiyatlar – Token sahipleri platformda daha iyi oranlar alır.
Whether we are in a bull or bear market, quality projects will succeed. EQIFi meets the needs of lenders, borrowers and investors irrespective of whether it’s a bull or bear market. We also have the following USPs, all designed to drive huge interest and sypport for EQX (the EQIFi Token):
+ Bonus APY – Token holders earn up to 25% APY and passive returns with EQX.
+ Community-based Governance – Token holders may take part in voting for new features on the platform.
+ Early Adopters Bonus – The first 10,000 early adopters receive rewards for joining the platform.
+ Priority Bank Accounts – Token holders have priority access to bank accounts.
+ Higher Limits – Token holders enjoy higher limits on the DeFi products.
+ Liquidity Mining – Token holders receive interest based on the length of time tokens are staked in liquidity pools. Users place their tokens into a vault for 1, 3, or 6 months and receive interest based on the length with early withdrawal penalties.
+ Higher LTVs – Token holders get better LTV based on the number of EQX they have. + Staking bonus – Token holders who stake their tokens receive preferential bonuses in the form of rewards.
+ Reduced Fees – Token Holders have reduced fees on the platform.
+ Better Rates- Token holders receive better rates on the platform.
Eqifi
 • LupoCrypto: Bence bu cevaplarınız potansiyel yatırımcılar için oldukça tatmin ediciydi!
  I think these answers were quite satisfying to potential investors!
 • Kripto paralara, dijital bankacılığa ve DeFi’ye sert regulasyonlar gelirse, EQIFI’ın planı nedir?
  Our next question also concerns your potential investors: What are your plans in case if the States start to introduce harsh regulations on DeFi, Digital Banking and Crypto?

Brad Yasar: Tabi olduğumuz düzenleyicilerle çok yakın çalışıyoruz, bu nedenle herhangi bir düzenlemeden endişelenmiyoruz. ABD’de lisanslı olmadığımızı da belirtmek önemlidir, bu nedenle küresel bir banka olarak faaliyetlerimiz üzerindeki etki yönetilebilir olacaktır.

Ayrıca, bu alanda anlamlı/uygun düzenlemelerin fitilini yakmak ve düzenleyicileri eğitmek için için birçok hükümet/lider ve lobiler nezdinde etkiliyiz, bu doğrultuda aktif bir rol oynayarak yani pasif kalmayarak, kripto, DeFi ve dijital bankacılık için daha iyi bir geleceğe dahil olmayı umuyoruz.

Well we work closely with all our regulators so we are not worried by any regulation. It is also important to note that we are not licensed in the States so as a global bank the impact on our activities will be manageable.

We are also active though leaders and lobbyist to many governments to educate and usher meaningful regulation in this space so by playing an active role we hope to be involved in a better future for cypto, defi and digital banking and not passive spectators.

Jason Blick: EQIFi, bu alanda yapılacak uygun düzenlemelerin/regulasyonların büyük bir destekçisidir. EQIFi, Yatırım Yöneticisi ve Broker Bayi Lisansı için halihazırda başvurduğumuz için EŞSİZDİR. Bu gelecek bizi yeni mevzuatların etkilerine karşı koruyor. Gerçekte, geleneksel itibari para mevduat sahipleri, sermaye piyasaları, fonlar, kamu piyasaları ve aile ofisleri, uygun Uyum/KYC (Kimlik Doğrulama) /AML (Suç Finansmanının Önlenmesi) ve ölçeklendirmeyi mümkün kılan mevzuatla beraber daha rahat hissettikçe bu durum bizim de büyümemize yardımcı olacaktır.

EQIFi is a big supporter of appropriate Regulation in this space. EQIFi is UNQIUE as we have already applied for our Investment Manager and Broker Dealer License. This future proofs us against new Legislation. It fact it will help us grow as traditional fiat depositors, capital markets, funds, public markets and family offices feel more comfortable with appropriate Compliance/KYC/AML and legilsation that enables scale.

 • LupoCrypto: Teşekkürler! Sıradaki soruyu CEO’muz Ustadsplinter34 soracak
  Thanks for your answers! Our next question will be from KoinSaati CEO Ustadsplinter34.
 • Usdtadsplinter34: DeFi’lerin hacklendiğini veya saldırılara maruz kalabildiğini biliyoruz. Peki EQIFI bu saldırılara karşı nasıl güvenlik protokolleri uyguluyor?
  We know that some of the DeFi projects were subjects to hacks and exploits. What are EQIFI’s security measures and protections against such hacks and attacks?

Brad Yasar: Güvenlik önlemlerimizi detaylı bir şekilde açıklasaydık pek işe yaramazdı, değil mi? Ancak size söyleyebileceğim şey, tüm kodlarımızı ve akıllı sözleşmelerimizi çok güvenilir üçüncü taraf denetçilere (audit) birden çok kez denetlettiriyor ve tüm ürünlerimiz için banka düzeyinde güvenlik önlemleri alıyoruz, çünkü bunu yapmamız gerekiyor.

Amacımız, platform kullanıcılarımız ve yatırımcılarımız için hala basit ve erişilebilir bir UI/UX (kullanıcı arayüzü ve kullanıcı deneyiminin kısaltması) deneyimi yaşarken EQIFI’yi olabildiğince güvenli hale getirmektir ve teknoloji ekibi bu dengeyi bulmak için gece gündüz çalışmaktadır.

Ayrıca, isteyenler için ek bir güvenlik ve gönül rahatlığı katmanı eklemek için sigorta seçeneklerini araştırıyoruz.

Well it wouldn’t work as well if we described in detail our security measures openly, would it? But what i can tell you is that we are auditing all our code and smart contracts multiple times with very reliable third party auditors and have bank grade security ( because we are required to do so) for all our products.

Our goal is to make EQIFI as secure as we can while still having a simple and accessible UI/UX experience for our platform users and stake holders and the tech team is working day and night to find that balance.

We are also exploring insurance options to add an additional layer of safety and piece of mind for those who want it.
 • Lupocrypto: Brad’e bizleri rahatlatan açıklamaları için teşekkür ederiz!
  Thank you Brad for relieving our concerns! 
 • $EQX’i popüler IDO, ICO veya IEO platformlarından birinde satışa sunma planınız var mı? Gizlilik anlaşmanız ve ticari sırlarınız olabileceğinin farkındayız ancak meraklı üyelerimize bu konuda bir ipucu vermeniz mümkün müdür?
  Do you have any plans to launch $EQX on a popular IDO, ICO or IEO platform? We are aware that you may have NDA’s or trade secrets, however, within these limits, do you have chance to give a little hint to our curious members?

Brad Yasar: Evet, bazı görüşme ve ortaklıklarımız var ancak vaktinden önce bir duyuru yaparak marketing ekibimizin planlarını bozmak istemiyorum. Söyleyebileceğim tek şey, platform başladığında en az bir DEX’imiz (merkeziyetsiz borsamız) ve kısa bir süre sonra tokenımızı barındıran bir CEX’imiz (merkezi borsamız) olacak. Bizi izlemeye devam edin!

Yes, we do have some conversations and partnerships in place but i don’t want to ruin the plans of our marketing team by prematurely making an announcement. What i can say is that we will have at least one DEX and shortly thereafter one CEX carrying our token when the platform launches. Stay tuned!
Eqifi
 • Lupocrypto: KoinSaati ile projeniz hakkındaki bu önemli bilgileri paylaştığınız için çok teşekkürler! Sıradaki soruyu DeFi Uzmanı/Meraklısı Donatello_DeFi soracak.
  Thank you for providing KoinSaati members with exclusive information. Our DeFi Enthusiast Donatello_DeFi will ask our next question.
 • Donatello_Defi: Güvenli bir DeFi ortamı oluşturma çabaları için EQIFI ekibine teşekkürler! EQIFI Web3 tarafından destekleniyor, peki bize Web3’ün projenizi nasıl etkilediğinden bahsedebilir misiniz? Web3 daha iyi verimlilik elde etmek için faydaları nelerdir?
  Thanks to EQIFI team for its efforts on building a safe DeFi environment! My question is, EQIFI is supported by the Web3, so could you explain to us how Web3 influences on EQIFI? What are the benefits of the Web3 to establish better efficiency? 

Brad Yasar: Sorunuz için teşekkürler. Gittikçe daha fazla proje Web3 framework’u (Web3 çerçevesini) benimserken bir yandan da internet günümüzün proje ve protokollerinin ihtiyaçlarını karşılamak için gelişiyor. DeFi ve dijital bankacılığın geleceğini inşa ederken, hem teknolojik hem de iş stratejisi ve modeli (merkezi olmayan, topluluk tarafından yönetilen) ve düzenleyici perspektifler açısından trendlerin ön saflarında olmak istiyoruz. Ekosistemimize en iyi teknoloji çözümlerini getirmek için yeni ve gelişmekte olan teknoloji ortaklarıyla ortaklık kurmaya devam edeceğiz.

Thank you for your question. As more and more projects are adopting Web3 framework the internet is evolving to meet the needs of the projects and protocols of today. As we are building the future of defi and digital banking we want to be on the forefront of trends both technologically as well as business strategy and model (decentralized, community governed), and regulatory perspectives. we will continue to partner up with new and emerging technology partners to bring the best technology solutions to our ecosystem.

 • Lupocrypto: Umarım sorularımız ve cevaplarınız üyelerimizi aydınlatmıştır. Şimdi son soruya geçiyor ve daha sonra sohbeti açarak soru sorma sırasını üyelerimize bırakıyorum.
  I hope that our questions and your answers have enlightened our members. I am now proceeding to our last question, then I will open the chat for our members to ask community questions.
 • Türk ve Avrupa Pazarı ile ilgili planlarınız nedir? Türk Banka ve Kurumlarla işbirliği planınız var mı?
  What are your plans for Turkish and European Market? Do you have any plans to collaborate with Turkish Banks or Institutions? 

Jason Blick: EQIFI, EQIBank tarafından desteklenmektedir, bu nedenle zaten tüm önemli pazarlarda muhabir bankalarla işbirliğimiz var. Türk kullanıcılarının ihtiyaçlarını EQIFi platformunda desteklemek ve Türk vatandaşları ve işletmeler için banka hesapları açmak için sabırsızlanıyoruz.

EQIFI is powered by EQIBank, so we already have correspondent Banks in all key markets. We are eager to support the needs of Turkish users on the EQIFi platform and open bank acconts for Turkish citizens and businesses.

Brad Yasar: Küresel bir dijital banka tarafından desteklenen küresel bir DeFi platformuyuz, bu nedenle elbette Türkiye ve Avrupa bizim için çok önemli pazarlar. Küresel bir dijital banka olarak, herhangi bir ek işbirliği gereksinimi olmadan bu iki pazara da hizmet verebiliriz, ancak her zaman ortaklık ve işbirlikleri için tüm fırsatları memnuniyetle karşılarız. Aslen Türk olduğum ve bizim için özel bir yeri olduğu için Türkiye’de görünür bir varlığımız olacak.

Avrupa da bizim için önemli bir pazar ve bu pazarların her birinin bireysel ve benzersiz ihtiyaçlarını karşılayabilmemiz için orada da görünür bir varlık oluşturma planlarımız var.

We are a global defi platform powered by a global digital bank so of course Turkey and Europe are very important markets for us. As a global digital bank we can service both those markets without any additional collaboration requirements however we always welcome all opportunities for partnership and collaborations. Since I am originally from Turkey and it has a special place for us, we will be having a visible presence there.
Europe is also a key market for us and again, we have plans to establish meaningful presence there as well so that we can cater to the individual and unique needs of each of those markets.
Eqifi
 • Lupocrypto: Teşekkürler! Türk bir kripto meraklısı olarak sizlere Türk yatırımcı ve müşterilere bu hizmetleri sağlayacağınız için şimdiden teşekkür ederiz!
  Thank you! As a Turkish crypto enthusiast, thank you again for providing your unique and exciting services to Turkish clients and investors!
 • Şimdi izninizle sohbeti açıyor ve üyelerimize soru sorma imkanı tanıyoruz.
  With your approval, now we are opening the chat and proceeding to the community questions.

Brad Yasar: Hadi yapalım.

Lets do it!

Murat: Merhaba ve iyi geceler sevgili Brad ve Jason. Benim sorum borsa listemeleri hakkında olacak. Birçok proje ico aşamasında yeterli parayı toplayamadığı için ya da kaynak sıkıntıları yüzünden başlangıçta en yüksek hacimli tanınan ilk 10 borsanın en azından 1 tanesinde dahi listelenmiyor. Hacimsiz borsaları seçip kötü bir başlangıç yaptıkları için bunun sonucunda çoğu hacimsizlikten yatırımcı çekemiyor. Zamanla piyasadan silinip gidiyorlar. Sadece çok azı ardından büyük borsa listelenmesi ile yoluna devam ediyor. EQIFI ekibi olarak böyle bir durum yaşanmaması adına, EQIFI’yi başlangıçta yüksek hacimli ilk 10 borsadan en azından 2 tanesinde listelemek planlarınız içinde var mı ? Eğer var ise, EQIFI’yi ardından hacimli diğer borsalarda da listelemeye devam edecek misiniz ?

Hi and good night dear Brad and Jason. My question will be about exchange listing. Many projects can not collect enough money at ico stage or because of fund problems, at start they can not be even listed at one of top 10 very well known high volume exchanges. So instead they choose low volume bad exchanges at start and because they did a bad start initially, as a result of that many of them can not attract investors. Within time many of these just exit from the market. Only few of them go on their ways with good exchange listings afterwards. As EQIFI team to prevent this from happening, initially do you have in your plans to list EQIFI at least at 2 of top 10 high volume well known exchanges? If you do have, afterwards will you keep listing EQIFI at other good volume exchanges too? 

Brad Yasar: Teşekkür ederim Murat. EQIBank’ın şu anda ilk 3 borsadan 2’sinin bankaları olarak böyle bir sorun beklemiyoruz. Ekibim son 5 yılda 3 büyük kripto borsası inşa etti ve biz de üzerlerinde birçok proje listeledik. Ayrıca birçok yüksek hacimli borsanın listeleme komitelerinde yer alan harika bir stratejik ortak ağımız var, bu nedenle bizim için listeye alınıp alınmamak sorun değil. Sorun bunun zamanlaması. Aynı anda çok fazla yerde listelenmek istemiyoruz ve beklenen günlük hacme sahip değiliz çünkü çok yayılmış durumda, bu yüzden stratejimiz farklı,ve hissedarlarımız için ileriye dönük en iyi yol olacağına inanıyoruz.

Thank you Murat. We do not anticipate any such problem as EQIBank currently banks 2 of the top 3 exchanges. My team has built 3 major crypto exchanges in the past 5 years and we have listed many projects on them. We also have an amazing strategic partner network that are on the listing committees of many high volume exchanges so for us getting listed or not is not the question. the question is the timing of it. we don’t want to get listed on too many places at once and not have the expected daily volume because it is too spread out so our strategy is different and we believe is going to be the best path forward for our stake holders.

Vito Ferber: Merhaba. Yol haritanızda top 10′ daki merkezi ya da merkezi olmayan borsalarda EQX’i listeleme planınız var mı? Varsa ne zaman?

Hello there. Do you have any plans to list EQX on the top 10 centralized or decentralized exchanges on your roadmap? If so when?

Brad Yasar: Evet var, bu senenin sonundan önce.
Yes there is, before the end of this year
Gocu: Ethereum’un yüksek gaz maliyetleri için bir planınız var mı?
Do you have a plan for Ethereum’s high gas costs? 
Brad Yasar: Ethereum’un ne yaptığı konusunda hiçbir söz hakkımız yok, ancak EQIFI blokzincirinden bağımsız olduğu için, daha fazla seçenek ekledikçe, kullanıcılarımızın platformumuzu kullanırken ihtiyaçlarına uygun blokzincirini seçmelerine izin vermeyi planlıyoruz.
We do not have any say in what Ethereum does but as EQIFI is blockchain agnostic we plan to allow our users to choose the blockchain that suits their needs when using our platform as we add more options.
Extruder: Selamlar. Anlattıklarınız gerçekten heyecan verici. Defi’ nin gelecekte geleneksel bankacılığın yerini alacağına inanıyor musunuz? Banka temelli bir şirket olarak kredi vb gibi hizmetleri kripto olarak sunmak gibi bir planınız var mı?
Greetings. What you’re describing is really exciting. Do you believe that Defi will replace traditional banking in the future? As a bank-based company, do you have any plans to offer services such as loans etc in crypto?
Brad Yasar: Evet evet.
Yes yes.
Syrusmis: Yatırımcı için bir coin supply ı max 500 m olursa o token değerlidir proje iyidir ama cogu durumda 200 milyon altını daha çok değerli görürler. Eqifiye talep az olur da fiyata yansır ve fiyat düşerse ilerde supply azaltmaya gider misiniz
If a coin supply for the investor is 500 m max, that token is valuable, the project is good, but in most cases, they see 200 million gold as more valuable. If the demand for the eq is less, it is reflected in the price and if the price decreases, would you go to reduce the supply in the future? 
Brad Yasar: Hayır, çok sağlam uzun vadeli token ekonomimiz var ve herhangi bir nedenle arzı değiştirmemiz gerekmeyecek. bir varlık piyasası hacmini, hızını ve fiyatını yönetmenin başka yolları da vardır.
No we have very solid long term tokenomics in place and will not need to change the supply for any reason. there are other ways manage an assets market volume, velocity and price.
Bizi ağırladığınız için teşekkür ederim.
Thank you for having us!
Lupocrypto:  Değerli KoinSaati üyeleri, sizleri EQIFI konusunda bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bu süreçte @Eqifi grubuna katılarak ve @EQIFI_Announcements kanalını takip ederek gelişmeleri takip edebilirsiniz.
Herkese tekrardan çok teşekkürler!
Dear KoinSaati members, we will continue to inform you about EQIFI. In this process, you can follow the developments by joining the @Eqifi group and following the @EQIFI_Announcements channel.
Thanks again everyone!
Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.
Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

BTC ve ETH Artışta: Altcoinlerde Toparlanma Emareleri

Java

Java ve Java Script Arasındaki Farklar