içinde

Epic War (EWAR) Nedir?

Epic War (EWAR), gerçek dünya ile sanal dünyayı bir araya getiren ilk global çevrimiçi blok zinciri oyunudur. Oyuncular kendi avatar’larını, silahlarını, teçhizatlarını ve özel savaş haritalarını oluşturabilirler.

Karakterlerin kişiselleştirilmesi için çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Diğer taraftan oyuncular kendi guild’lerini oluşturabilir ve diğer gezegenleri fethedebilirken, blok zinciri teknolojisini kullanarak bir harita ve senaryo oluşturabilirler.

Kendi kahramanınız yaratıp, yeni dünyayı kötü karakterlerden kurtarmak için savaşa katılabilirsiniz. Epic War, PvE modunda görevleri tamamlayarak ve PvP veya PvPvE modunda diğer oyuncularla savaşarak ilerlemenizi sağlayan hızlı tempolu bir çevrimiçi multiplayer atış oyunudur. Epic War, birincil zinciri olarak Binance Smart Chain ve diğer entegre zincirler Solana, Polygon ve Near’ı temel alır. 

Oyun hem ücretsiz hem de play-to-earn formatında. Rakip askerleri vurarak veya skor tablosuna yükselerek kazanabileceğiniz oyun içi token’ler içeriyor. Ayrıca diğer oyunculardan bir şeyler satabileceğiniz ve satın alabileceğiniz bir pazar yeri mevcut. 

Epic War, yeni oyuncuların karakter veya ekipman elde etmek için herhangi bir ücret ödemesinin gerekmediği, free-to-play-to-earn konseptini kullanır. Tüm eşyalar oyun oynayarak elde edilebilir. Kendi silahlarınız olmasa bile, düşük bir ücret karşılığında diğer oyunculardan üstün silahları kiralayabilirsiniz.

Epic War, hem oyunculara hem de yatırımcılara fayda sağlayacak çeşitli gelir kaynaklarına sahiptir. Epic War topluluğu, oyundaki evrenin yaratıcılarıdır. Oyun, oyuncuların ve yatırımcıların pasif gelir elde etmeleri için çeşitli yollar sunar. Katılımcılar, oyun oynarken eğlenebilir ya da oyun içi token tutarak ve stake ederek topluluğun ilerlemesine yatırım yapabilirler.

Epic War’ı Farklı Kılan Nedir?

 • Adil oyun mekaniği
 • Zamana dayalı çabalarla oynayarak kazanabilme 
 • Düşük hazine müdahalesi ile döngüsel ekonomi
 • Eğlenceli oyun temelleri

Vizyonumuz, oyuncuların istedikleri herhangi bir oyunu oynayabilecekleri ve hayal güçlerini kullanarak karakterlerini geliştirebilecekleri sanal bir dünya yaratmaktır. Epic War, geliştiriciler ve oyuncular arasında engel olmaksızın, tüm oyuncular için karlı olan ve tamamen topluluğa ait olan gerçek bir oyun ekosistemi kurmayı amaçlar.

Epic DAO, unsurları topluluk tarafından belirlenen demokratik bir yönetişim modelidir. Epic DAO Konseyi, hem oyun içi sorunları hem de gelecekteki oyun geliştirme ve finansmanı ile ilgili teklifleri ele alacağı için oyun ekosisteminin çok önemli bir unsuru olacak.

Epic War Oyun Oynanışı

Epic War, mitleri ve efsaneleri bir nesilden diğerine aktaran nesiller hakkında hikâye anlatan bir aksiyon oyunudur.

Oyun Modları

1-Boss Fights: 

 • City disaster (Normal level) 
 • Planet disaster (Hard level) 
 • Universe disaster (Super Hardcore)

2-Bo1, Bo3 veya Bo5’te Team Fights:

 • 3’e 3
 • 5’e 5
 • 8’e 8

3-Battle Royale

 • Last man standing (players only)
 • Last man standing (players & monsters)
 • Lawless zone (the winner takes it all)

Role-Play

Epic War’da oyuncular, mümkün olan en yüksek puanı elde ederken yeni Gezegeni kurtarmaya çalışan Epic Warriors rolünü üstlenirler. Epiceros (oyuncular) istediklerini yapmakta özgürdür ve birbirleriyle iş birliği içinde veya rekabet halinde oynayabilir. Oyuncular, diğerlerini kurtarmak, kaçmak, rakipleri öldürmek gibi çeşitli görevleri gerçekleştirerek deneyim kazanabilirler.

PvE

Epic War dünyasını diğer oyuncularla birlikte keşfetmenizi ve fethetmenizi sağlayan ücretsiz bir mod olan Epic War PvE’de mümkün olduğu kadar çok para toplamak için savaş açabilir ve daha sonra yeni silahlar ve ekipmanlar için harcayabilirsiniz. 

Boss fight, gerçek zamanlı dövüş ve hayatta kalma PvE modudur. Boss fight’ta rastgele oluşturulmuş bağlantılı bir dizi aşamanın sonunda bir Boss’la savaşırsınız. Canavar sürüleri, pusular ve tuzaklar farklı aşamalarda bulunabilir. Guild’ler kurup Evil Boss’larla mücadele edebilir ve sıralamada üst derecelere çıkabilirsiniz.

PvP ve PvPvE 

Team fight ve Battle royale, oyuncuların silahlar, kalkanlar ve canavarlarla dolu bir arenada birbirlerine karşı savaştığı takım savaşı modlarıdır. Diğer oyuncularla savaşmanın yanı sıra, ittifaklara katılabilir, mühimmat ve eşya alışverişi yapabilirsiniz.

Epic War Teknolojisi

Epic War, çapraz platform uyumlu sosyal, mobil, web ve konsol oyunları için tasarlanmış dinamik ve tamamen ölçeklenebilir bir oyun teknolojisidir. Özelleştirilmiş karakterler, dünyalar inşa edilebilir ve son teknoloji oyun içi komut dosyası oluşturma yoluyla oyunu otomatikleştirilebilir. 

Oyun Motoru

Hızlı performans ve tutarlı savaşlar sunan sıfırdan bir savaş simülasyonu motoru oluşturuldu. Tüm oyun C++ koduyla yazıldı, yani istendiği zaman yeniden düzenlenebilir. Epic War, çarpıcı grafikler ve kontrol programlaması sunan Unity Engine’in gücüne sahiptir. Epic War oynamak ücretsizdir ve Unity 3D oyun motorunu kullanır.

Sinema Modu

Epic War’un deterministik simülasyonu, daha düşük performanslı bilgisayarlara sahip olanlar için bir sinematik mod oluşturmayı mümkün kılar. Bu özellik, turn lengh’ten etkilenmeden maçların görsel yönlerini önemli ölçüde geliştirir. 

Sinema modu, kameranın ve ilgili sesin önceden oluşturulmuş izlerini otomatik olarak alır ve temel simülasyonu gri tonlar (greyscale). Bu render’lar dosya boyutu 1 GB’nin üzerindedir, ancak herhangi bir video codec bileşeniyle kodlanabilen son derece yüksek kaliteli videolardır. 

Yüksek Kaliteli Sanat Öğeleri

Epic War, geniş ekran formatında oynama yeteneği de dahil son teknolojilerden yararlanmak üzere tasarlanmış kaliteli grafiklere ve animasyonlara sahiptir. Zengin ayrıntılarla dolu her özellik ve varlık ile oyun, canlı bir fantezi dünyası sunar. 

Epic War, sıfırdan çevrimiçi oynanacak şekilde inşa edildi. Her oyuncu için ortamların sürekli olarak örneklenmesi (instancing) ihtiyacını ortadan kaldırarak, oyunculara benzersiz birbiriyle bağlantılı bir hikayesi olan çeşitli karakterlerle dolu geniş bir bilim kurgu dünyasına erişim sağlar. 

Partnerler

Yol Haritası

Oyun PC/Mobil için geliştirilme aşamasındadır. İki platform için de 3 aylık bir beta dönemi hedeflemektedir. Betaya yaklaştıkça, belirli tarihler ve hedeflerle kilitlenecek.

Tokenomi

Epic War, yükseltme satın alma, karakter oluşturma ve oylama ayrıcalıklarından yararlanmak için kullanılacak kendi token’i olan $EWAR ile çoklu zincir üzerine inşa edilecek.

Açık kaynak kod tabanı, oyunu geliştirmek için çalışan aktif bir geliştirme ekibine sahip olacak. Oyun aynı zamanda anında yükseltmeler ve kolay yarışma/etkinlik uygulaması sağlayabilen bir blok zinciri üzerinde olacak.

$EWAR, oyun içi öğeleri, karakterleri ve dijital varlıkları satın almak için kullanılan utility token’dir. Kazanan takımlar, kripto borsalarda trade edilebilen $EWAR token’e sahip olur. Blok zincirinde savaşarak, nadir oyun içi öğeler satın almak ve hatta bunları başka kripto para birimlerine dönüştürmek amacıyla $EWAR token kazanabilirsiniz. 

Epic War tokenomisinin amacı, ekiplerin, yatırımcıların ve oyuncuların, platformu geliştirme çabaları için ödüllendirilmesini sağlamaktır.

Token Metrikleri

$EWAR ademi merkeziyetçilik ve blok zincir teknolojisi ile oyun endüstrisinde devrim yaratmayı amaçlıyor. Epic War ekibi böylece dünyanın dört bir yanındaki içerik geliştiricileri, oyuncuları ve katkıda bulunanları bir araya getirmek ve sanal savaş alanlarını gerçeğe dönüştürmek için bilgisayar oyunları, mobil oyunlar, akıllı telefonlar ve tabletler dahil tüm formatlar için yeni bir uygulama paradigması yaratmayı hedefliyor.

Token Tahsisi

Epic War ekibi, potansiyel toplam maksimum 1 milyar token arzından tüm ekiplere (yatırımcılar, topluluk, oyun içi ödüller, kurucu ekip vb. dahil) adil bir şekilde $EWAR tahsis edecek. Token lansmanı sırasında toplanan fonlar Epicverse’i oluşturmak için kullanılacak.

Token Relase Programı

$EWAR token’in toplam arzı 1.000.000.000’u geçmeyecek. 

DAO

Oyuncular ve katkıda bulunanlar token alabilir, topluluk oluşturabilir, ödüller alabilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

Discord ve Telegram kanallarında geliştirilen yeni stratejiler, bu hayatta kalma oyununda başarılı olmanıza yardımcı olacak. Epic Warfare ile ilgili güncellemeler ve içeriden yorumlar için hem Epic War Discord hem de Telegram Chat’te binlerce aktif oyuncu arasına katılın.

Epic açık platformunda kim daha fazla savaş ister? Herkes! Herkese ne kadar değer verdiğimizi gösterebilmek için, yeni oyun özelliklerini oylamaya ve Epicverse’ten gelen gelirlerden pay kazanmaya olanak tanıyan oyun DAO’su oluşturuldu.

DAO Yönetimi – EpicDAO Konseyi

Epic War toplanabilir NFT oyunu, topluluk tarafından inşa edilmiş, yaşayan ve nefes alan bir dünya olmayı hedefliyor. Oyun yapımcıları, $EWAR token sahipleri ve NFT yaratıcıları, proje üzerinde gözetim ve yönetim sağlayarak, topluluk gerekli gördüğü takdirde değişikliklerin yapılmasını sağlar. 

Epic War’da, EpicDAO Konseyi, Konseyin önemli protokol kararlarını etkileme ve oyunun izlediği yolu belirleme yeteneğine sahip olacağı özel bir oylama mekanizmasına sahip olacak. Görevlendirilen SubDAO’lar, bu platformda oluşturmak için kullanabilecekleri yeni değer yaratımı üzerine $EWAR token’ler alacak.

DAO hakkında daha ayrıntılı bilgi için Epic War whitepaper’ını inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Whitelist

Epic War IGO/IDO’ları

12 Mayıs’ta Epic War, GameFi.org, Red Kite, BullPerks ve AceStarter launchpad’lerinde IGO/IDO başlatacak. 

GameFi.org

 • Kayıt Zamanı: 4 Mayıs TSİ 13:00 – 11 Mayıs, TSİ 12:00
 • Kazananların Duyurulması: 11 Mayıs 2022
 • IGO Pool Tarihi: 12 Mayıs 2022
 • IGO’nun Satın Alma Zamanı (Phase 1 — garantili tahsis): TSİ 13:00-14:00
 • IGO’nun Satın Alma Zamanı (Phase 2 — FCFS): TSİ 14:00 – 14:15
 • Community Pool Satın Alma Zamanı: TSİ 14:15 – 14:30 

IGO Pool: https://gamefi.org/igo/131

Community Pool: https://gamefi.org/igo/132

Red Kite

 • Kayıt zamanı: 4 Mayıs, TSİ 13:00 – 11 Mayıs, TSİ 12:00
 • Kazananların Duyurulması: 11 Mayıs 2022
 • IDO Pool Tarihi: 12 Mayıs 2022
 • IDO’nun Satın Alma Zamanı (Phase 1 — garantili tahsis): TSİ 12:30 – 13:30
 • IDO’nun Satın Alma Zamanı (Phase 2 — FCFS): TSİ 13:30 – 13:45
 • Community Pool Satın Alma Zamanı: TSİ 13:45 – 14:00

IDO Pool: https://redkite.polkafoundry.com/#/buy-token/173

Community Pool: https://redkite.polkafoundry.com/#/buy-token/174

BullPerks

 • Kayıt zamanı: 04 Mayıs — 11 Mayıs
 • Kazananların Duyurusu: 11 Mayıs 2022
 • IDO’nun Satın Alma Zamanı (whitelisted kullanıcılar için): 11 Mayıs, TSİ 22:00 – 22:30
 • IDO’nun Satın Alma Zamanı (tier’ı olan tüm kullanıcılar için): 12 Mayıs 2022

Web sitesi: https://bullperks.com/

AceStarter

  • Kayıt zamanı: 04 Mayıs — 11 Mayıs
  • Kazananların Duyurusu: 11 Mayıs 2022
  • IDO Pool Tarihi: 12 Mayıs 2022
 • IDO’nun Satın Alma Zamanı (Subscription Round): TSİ 16:00 – 17:00
 • IDO’nun Satın Alma Zamanı (FCFS Round): TSİ 16:15 – 17:15

Subscription Round: https://dapp.acestarter.finance/deals/ido/epic-war-ido?round=1

Socials Round: https://dapp.acestarter.finance/deals/ido/epic-war-ido?round=2

FCFS Round: https://dapp.acestarter.finance/deals/ido/epic-war-ido?round=3

Diğer Bilgiler

Claim Tarihi ve Saati: 13 Mayıs TSİ 15:00

Bu satış etkinliği hakkında daha fazla bilgi GameFi.org, Red Kite, BullPerks ve AceStarter web sitelerinde bulunabilir. 

Staking

Platform: GameFi and Red Kite

Tarih: 13 Mayıs 2022

Kaynak: Medium

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

KoinSaati tarafından yazıldı.

Kripto Cüzdanlar ve Web3 Geleceğinde Oynayacakları Rol

Otherside Mint’i Sırasında Neler Yaşandı?