içinde

Engage-to-Earn Nedir?

Watch-to-Earn

Engage-to-Earn yeni bir “X-to-Earn” olarak ortaya çıkıyor. Play-to-Earn oyunlarının ortaya çıkması, yakın zamanda sosyal medyada binlerce genç ve gelecek vadeden influencer’lardan oluşan sözde “yaratıcı ekonomi”de devrim yaratabilecek çok daha umut verici bir konseptin ortaya çıkmasına neden oldu. 

Sosyal medya kullanıcılarının yalnızca platformdaki diğer kullanıcılarla etkileşim kurarak ödüller kazanabilecekleri yeni “Engage-to-Earn” kavramını doğurdu.

Engage-to-Earn (E2E) kullanıcıları beğenmek, paylaşmak, yorum yapmak ve kendi içeriklerini oluşturmak için ödüllendirilen bir modeldir. E2E olarakta bilinir ve ilgi çekici içerik oluşturarak, diğer kullanıcılarla etkileşim kurarak ve ipuçları alarak kullanıcıların gelir elde etmesine dayanır.

engage-to-earn

Engage-to-Earn (E2E) modeli ciddi bir potansiyele sahiptir ve halihazırda milyarlarca dolar değer yaratan Play-to-Earn (P2E) oyun konseptinden daha büyük olabilir. P2E’nin tüm vaadi için konsept biraz işaretlenmeye başlıyor.

Özellikle P2E fikrinin kendisi, geleneksel video oyunu oyuncu topluluğunun büyük bir bölümünden şiddetli bir direnişle karşılaştı. P2E oyunlarının gerçekten eğlenceli olmadığını iddia ediyorlar, bu da video oyunlarının tüm noktası.

Şu anda Engage-to-Earn (E2E) projelerine örnek olarak Chingari (GARI), Taki (TAKI) ve Sportzchain (SPN) verilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Moonriver (MOVR) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

Ethereum (ETH) Balinaları Nasıl Takip Edilir?