in , ,

En İyi Balina Cüzdanlarının Analizi

Kripto balinası, çok sayıda belirli kripto para birimine sahip olan bir kişi veya kuruluş anlamına gelir. Yeterli kripto para birimine sahip bir balina, token değerini manipüle edebilir. Bu yazımızda, 5 farklı blok zincir üzerinde bulunan en iyi balina cüzdanlarını inceleyeceğiz.

Ethereum 

Geçtiğimiz ayla olduğu gibi bu ayda Ethereum blok zinciri üzerinde yer alan balinaların korku ve açgözlülük endeksi 33 seviyesinde bulunurken bu ağda en çok ticareti yapılan varlık Shiba Inu oldu. Balina cüzdanlarının ellerinde en çok tuttuğu proje ise Uniswap olarak kaydedildi. Dolar cinsinden en büyük pozisyon alınan varlık ise Shiba Inu oldu.

BNB Chain

BNB ağında korku ve açgözlülük endeksi 5 seviyelerinde seyrederken en çok ticareti yapılan ve balinaların en çok elinde tutmayı tercih ettiği varlık Wrapped Ethereum oldu. Benzer şekilde dolar cinsinden en büyük pozisyon alınan proje de Wrapped Ethereum oldu.

Fantom 

Fantom ağına baktığımızda korku ve açgözlülük endeksinin 27 seviyelerinde seyrettiğini görüyoruz. En çok ticareti yapılan varlığın Bitcoin olduğunu görüyoruz. Balinaların elinde tutmayı tercih ettiği ve dolar cinsinden en çok pozisyon açtığı varlık ise USD Coin oldu.

Polygon 

Balinaların elinde USD Coin (USDC) tutmayı tercih ettiği bir diğer ağ Polygon oldu. Dolar cinsinden en çok pozisyon açılan varlığın Tether olduğu Polygon ağında, korku ve açgözlülük endeksi 27 olarak ön plana çıktı.

Avalanche

Son dönemde ön plana çıkan Avalanche ağına göz gezdirdiğimizde korku ve açgözlülük endeksinin 5 seviyelerinde olduğunu görüyoruz. En çok ticaretin Step App ile yapıldığı bu ağda, balinaların elinde tutmayı tercih ettiği varlık USD Coin (USDC) olarak öne çıkıyor. Polygon ağında balina cüzdanlarının dolar cinsinden en çok pozisyon açtığı varlık ise Tether (USDT) oldu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

HyperCycle (HYPC) Nedir? Nasıl Alınır?

Binance

Bu İki Altcoin Binance’de Listelenecek!