En İyi 5 Orta Düzey Metaverse Projesi

Metaverse projelerinin gördüğü ilgi artarken en iyilerine birlikte bakalım.

metaverse

Öte evrenler, insanların yaşayabileceği, çalışabileceği ve oyun oynayabileceği alternatif bir dijital evren sunuyorlar. Bu terim pek çok insana yabancı gelebilir ama “Metaverse-Öte Evren” terimi Neal Stephenson’un 1992’de yayımlanan “Snow Crash” adlı romanından beri varlığını sürdürüyor.

Facebook’un “Meta” adıyla yeniden markalaşma hamlesiyle beraber Metaverse jetonları yükseliş yaşadılar. Önceki yazılarımız sayesinde artık çoğu üst düzey Metaverse projesine aşinayız, şimdi birlikte bazı orta düzey, yükseliş potansiyeli taşıyan gemlere bakalım.

Bloktopia ($BLOK)

21 milyon adetle sınırlı Bitcoin arzına gönderme yaparak 21 kattan oluşan bir sanal gerçeklik, VR Gökdelenidir. Bu metaverse, her tür kripto deneyimi (staking, launchpad, DeFi, DEX, oyun vb.) için “eğlence” merkezi olmayı hedefliyor. Kullanıcılar için kazanç fırsatları yaratan reklamlar ve etkinliklerle, kullanıcıların sanal gayrimenkul olarak araziye sahip olmalarına ve araziyi geliştirmelerine olanak tanıyan NFT tabanlı bir ekonomi üzerine kurulmuştur.

Star Atlas ($ATLAS)

Solana ağında, efsanevi Unreal Engine 5 grafik motoru üzerinde inşa edilmiş, çok oyunculu bir açık dünya uzay keşif oyunudur. Oyna-kazan mekaniği ile oyuncular, oyunda topladıkları ve pazarda sattıkları NFT’lerin tam mülkiyet haklarına sahiptirler. Star Atlas, kargo taşımacılığını, seyahatleri, yakıt ticaretini ve bina savunmalarını yönetmek de dahil olmak üzere sağlam bir sanal Uzay Ekonomisi sunmayı planlıyor.

Wilder World ($WILD)

A New Dimension Of Reality — Wilder World

Ethereum üzerine inşa edilmiş, Unreal Engine 5 ve ZERO OS tarafından desteklenen ilk büyük ölçekli DAO’dur. Gizemli 3D sanatçısı Frank Wilder tarafından yönetilen Wilder World, “Ready Player One” serisinden ilham alan sürükleyici 5D ve VR tabanlı bir sosyal ağdır. Wilder World, tamamen katkıcıları ve oyuncuları tarafından işletilir. Ekosistem, DAO ve $WILD jetonu aracılığıyla çalışır.

Netvrk ($NTVRK)

NetVRk

Keşfedilebilen, ikâmet edilebilen, her kullanıcının özel ihtiyaçlarına uyacak şekilde yeniden şekillendirilebilen, benzersiz ve görsel olarak çekici bir dünya yaratma tutkusu olan fütüristik bir VR oyunudur. Kullanıcılar sorunsuz bir şekilde kendi sanal evrenlerini oluşturabilir, insanlarla tanışabilir ve para kazanabilir. Platform, kullanıcıların kendi dünyalarını kolayca oluşturması, paylaşması ve para kazanması için birtakım VR oluşturma araçları tedarik eder.

Highstreet ($HIGH)

What is Highstreet? Learn About Metaverse & HIGH Game Project, STREET Token – CryptoHubK

Dünyanın ilk ticaret odaklı öte evrenidir. Üst düzey markalar tarafından desteklenen pazar, hem web’de hem de VR’de mevcuttur ve kullanıcıların gerçek dünyadan en yeni, sınırlı sayıda ürünleri satın almalarına olanak tanır. Oyundaki her öğe, gerçek bir markanın ürünüdür. Mevcut e-ticaret sistemlerine doğrudan entegrasyon ile oyuncular, hem öte evrende hem de gerçek dünyada kullanmak için “fijital” ürünler satın alırlar.

Kaynak: fomocraft

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burak Dorman tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde bir lisans programında öğrenci. Merkeziyetsiz finans ürünlerine sigortacılık hizmeti sunan şirketleri tek noktada buluşturan bir oluşumda işçi. 2020 yılından beri blokzinciri ve kriptoparalar ile ilgilenmekte.

Titan Hunters Nedir?

Twitter; Kripto, DApps, NFT’ler ve Blockchain Teknolojisine Odaklanacak Bir Ekip Duyurdu