in ,

En Hızlı Blok Zinciri Olma Girişimi: NodeReal ve Aptos Ortaklığı

Yeni ve bağımsız bir proje olan Aptos, dünya çapında çok sayıda kullanıcıya güvenilir ve pratik bir blok zinciri sağlamaya çalışıyor. En hızlı ve güvenilir blok zinciri olmayı hedefleyen Aptos, hızlı ve güvenilir node altyapısına sahip NodeReal ile iş birliğini tercih ediyor. 

Aptos ve NodeReal iş birliğinin hedeflerine ve detaylarına geçmeden önce Aptos ve NodeReal’i hatırlamakta fayda var. Bilindiği üzere Mo Shaikh ve Avery Ching iş birliğinde Aptos Labs tarafından kurulan Aptos, Web3’ün ana akım olarak benimsenmesini sağlayacak ve gerçek dünyadaki kullanıcı sorunlarını çözmek için merkeziyetsiz uygulamalardan oluşan bir ekosistemi güçlendirecek bir blok zinciri sunmayı hedefliyor.

Bununla birlikte NodeReal, yüksek hızlı blok zinciri geliştirme düşüncesiyle hareket eden blok zinciri altyapısı ve hizmet sağlayıcısıdır. Web3 ekosisteminin büyümesi için çalışmalar sunan her proje için ölçeklenebilir, güvenilir ve verimli blok zinciri çözümleri sunuyor.

En hızlı ve güvenilir blok zinciri olmayı hedefleyen Aptos, hızlı ve güvenilir node altyapısına sahip NodeReal ile iş birliğini tercih ediyor. NodeReal yalnızca en hızlı API sağlayıcısı olarak değil aynı zamanda istikrarlı yapısı ile de dikkat çekiyor. Aktif olarak Aptos Testnet’e katılan platform, hem Aptos AIT1 hem de AIT2’de şimdiye kadarki en iyi doğrulayıcılar (validator) arasında yer aldı. Kısacası NodeReal, Aptos ekosistemi için tek bir noktadan yüksek performanslı altyapı sağlıyor.

NodeReal’in bir ürünü olan MegaNode, sürekli büyüyen Aptos dapp ekosistemi için sağlam bir altyapı sağlayıcısıdır. MegaNode, BNBChain, Ethereum ve Polygon için en hızlı ve en güvenilir RPC/Archive ve API hizmetini sağlıyor. Geliştiricilerin blok zincirlerinin geçmiş verilerine hızlıca ulaşmalarına yardımcı oluyor. NodeReal Node Service, BNBChain’in en yoğun olduğu zamanlarda bile hızlıca işlem yapabilen tek sağlayıcısı oldu.

Kaynak: https://blog.nodereal.io/en/when-fastest-meets-fastest-how-nodereal-speeds-up-aptos/

Bu iş birliği ile NodeReal, Aptos altyapısını güçlendirmek için full node hizmetleri sağlayacak. Aptos ekosistemindeki geliştiriciler MegaNode ile profesyonel işler ortaya çıkacağını öngörüyor. Şu anda NodeReal, Aptos DevNet için full node hizmeti sağlıyor. Yenilikçi yaklaşımlar ile çoklu zincirden veri indeksleme ve sorgulama, daha kolay ve erişilebilir hale gelecek. NodeReal, geliştiricilerin sürekli büyüyen Aptos ekosisteminde gezinmelerine yardımcı olmak için özel bir ağ gezgini geliştirmeyi de hedefliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Binance Labs, Aptos Labs’a Yatırımını Artırıyor!

Aptos Ekosistemi Son Gelişmeler