in , ,

En Hızlı Blockchain Olmayı Hedefleyen Quai Network Nedir?

Blok zinciri teknolojisi hızla gelişiyor ve yeni projeler sistemde görünür olmaya başlıyor.  Quai Network, kripto evrenindeki en hızlı ve en güvenli blok zinciri olmayı hedefliyor. Küresel ticarete göre ölçeklenebilen ve entegre edilebilen merkeziyetsiz çözüm sunmaya çalışıyor. 

Quai Network, daha verimli blok zincirler oluşturmak için yeni bir tasarımdır. Proje, blockchain sharding teknolojilerindeki gelişmelere ve Proof-of-Work 2.0’ın yenilikçi sistemine dayanır. Quai Network ağ büyüdükçe daha fazla kullanıcıyı barındırmak için yatay olarak ölçeklenebilir. Quai Network, genel blok zinciri ölçeklenebilirliğinde yenilikçi adımlar atarak Web3 teknolojisine katılımın artasını hedefler.

Quai Network’ü arkasındaki ekibe göre artan taleple birlikte geleneksel Layer-1 projeleri bazı konularda yetersiz kalıyor ve kullanıcılara yeterli ölçeklenebilirlik sağlamakta zorlanıyor. Quai Network ise bu noktada yenilikçi ve ölçeklenebilir bir blok zinciri çözümü sunarak ölçeklenebilen ilk merkeziyetsiz blok zinciri olmayı hedefliyor.

Quai Network 13 blok zinciri ile iş birliği içerisinde projeler yürüterek yüksek hızlı blok üretimi sunuyor. Blok üretimi konusunda sunulan yüksek hızın anlaşılması için diğer zincir yapılarıyla karşılaştırırsak örneğin, Prime chain’in yaklaşık blok süresi 15 dakika, Region chain’in yaklaşık blok süresi 5 dakika ve Zone chain’in yaklaşık blok süresi 10 saniyedir. Tüm bu zincirler asenkron olarak blok üretirken Quai Network’ün ortalama blok süresi yaklaşık 1 dakikadır.

Projenin kullandığı merkeziyetsiz yapı hız konusunda da avantaj sağlıyor. Proof-of-Work 2.0’ın geliştirilmiş yapısını projeye entegre ederen Quai Network, yüksek oranda merkeziyetsiz ve açık kaynaklı bir hizmet sunmaya devam ediyor. Genel madencilik performansından ödün vermeden aynı anda iki veya daha fazla kripto para madenciliği eylemini gerçekleştirmek olarak tanımlayabileceğimiz merged mining (birleştirilmiş madencilik) fikri Quai Network projesinin temelinde yer alıyor. Birleştirilmiş madencilik ve blok zincirleri arasında birleştirilmiş çalışma seviyelerini anlamamıza yardımcı olan coincident blocks ağa işlevsellik kazandırıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Layer-2 Çözümü Tusima Network Nedir?

kripto

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Kimdir?