in ,

En Büyük Balina Cüzdanlarının Analizi

XRP, BTC

Bu yazımızda, 5 farklı zincirdeki en iyi 1000 balina cüzdanlarının hareketlerini kaleme alacağız.

Ethereum

Ethereum ağı üzerinde korku ve aç gözlülük endeksi 33 seviyelerinde korku olarak ön plana çıkarken ağ üzerinde en çok ticareti yapılan kripto varlık Shiba Inu (SHIB) olarak karşımıza çıkıyor.

Balinaların ellerinde en çok tuttuğu varlık Uniswap (UNI) olurken dolar cinsinden açılan en büyük pozisyonlar ise yine Shiba Inu ile oldu. Ethereum ağı üzerinde gerçekleştirilen alım işlemleri 184 milyon dolar değerindeyken satış işlemleri ise 214 milyon dolar ile alım işlemlerinin üzerinde yer aldı.

BNB Chain

Geliştiricilerin Web3’e geçiş kapsamında merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) oluşturabilecekleri dağıtık blok zincir ağı BNB Chain’de ise korku ve aç gözlülük endeksi 12 seviyelerinde ekstrem korku olarak analiz edildi.

En çok ticareti yapılan varlığın Wrapped ETH (WETH) olduğu ağda, balinaların ellerinde tutmayı tercih ettiği varlık yine Wrapped ETH oldu. Dolar cinsinden en büyük pozisyon alınan kripto varlık stablecoin Binance USD (BUSD) olurken ağ üzerindeki balina alım işlemi hacimleri 45 bin dolar ile sınırlı kaldı. Ağda gerçekleştirilen çıkış hacmi ise 385 bin dolar ile alım işlemlerinin oldukça üstünde yer aldı.

Fantom

DAG tabanlı bir akıllı sözleme platformu olan Fantom ağında korku ve aç gözlülük endeksi 27 seviyelerinde korku olarak ölçüldü. En çok ticareti yapılan varlığın Bitcoin (BTC) olduğu Fantom ağında, balinaların tutmayı tercih ettiği ve dolar cinsinden en çok pozisyon açılan varlık ise USDCoin (USDC) oldu.

45 bin dolarlık alım hacmi yaşanan ağdaki çıkış hacmi ise 12 bin dolar seviyesiyle sınırlı kaldı.

Polygon

Ethereum’dan tamamen bağımsız çalışan Polygon ağındaki korku ve aç gözlülük endeksinin 25 seviyelerinde korku olduğu görüldü. En çok ticareti yapılan varlığın Polylastic (POLX) olduğu Polygon ağında, balinaların ellerinde tutmayı tercih ettiği kripto varlık ise USD Coin (USDC) oldu.

Dolar cinsinden açılan en büyük pozisyonlar ise genellikle Tether (USDT) ile gerçekleştirildi. İşlem hacmi bakımından 5 milyon dolarlık alım işlemi gerçekleştirilen ağdaki çıkış işlemleri ise yine 5 milyon dolar olarak görüldü.

Avalanche

Kullanıcıların piyasaya merkeziyetsiz uygulamalar sürmelerine olanak tanıyan blok zincir ağı Avalanche üzerinde korku ve aç gözlülük endeksi 5 seviyesinde extrem korku olarak görüldü. En çok ticareti yapılan varlığın Step App (FITFI) olduğu Avalanche ağında balinaların tutmayı tercih ettiği kripto varlık ise USD Coin (USDC) oldu. Dolar cinsinden açılan en büyük pozisyonlar ise Tether (USDT) ile gerçekleşti.

İşlem hacmi bakımından 427 bin dolarlık alış işlemi gerçekleştirilen ağda, 264 bin dolarlık satış işlemi görüldü.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

Testnet

Haftanın Testnet’leri