in ,

En Büyük Balina Cüzdanlarının Analizi

XRP, BTC

Cüzdanında büyük miktarlarda kripto varlık tutan kişi ya da kuruluşlara kripto balina denir. Bu yazımızda, 5 farklı blok zincir üzerinde bulunan en iyi balina cüzdanlarını inceleyeceğiz. 

Ethereum 

Son bir hafta içinde Ethereum blok zinciri üzerinde yer alan balinaların korku ve açgözlülük endeksi 30 seviyesinde bulunurken bu ağda en çok ticareti yapılan varlık Shiba Inu oldu. Balina cüzdanlarının ellerinde en çok tuttuğu proje ise Uniswap olarak karşımıza çıktı. Dolar cinsinden en büyük pozisyon alınan varlık ise Shiba Inu oldu. 

BNB Chain

BNB ağında korku ve açgözlülük endeksi 5 seviyelerinde seyrederken en çok ticareti yapılan varlık PROM oldu. Bu ağda balinaların en çok elinde tutmayı tercih ettiği varlık Wrapped Ethereum olurken dolar cinsinden en büyük pozisyon alınan proje de Wrapped Ethereum oldu. 

Fantom 

Fantom ağına baktığımızda korku ve açgözlülük endeksinin 25 seviyelerinde seyrettiğini görüyoruz. En çok ticareti yapılan varlığın Wrapped Fantom olduğu ağda, balinaların elinde tutmayı tercih ettiği ve dolar cinsinden en çok pozisyon açtığı varlık ise USD Coin oldu. 

Polygon 

Balinaların elinde USD Coin (USDC) tutmayı tercih ettiği bir diğer ağ Polygon oldu. Dolar cinsinden en çok pozisyon açılan varlığın da USD Coin (USDC) olduğu Polygon ağında, korku ve açgözlülük endeksi 25 olarak ön plana çıktı. 

Avalanche

Son dönemde ön plana çıkan Avalanche ağına göz gezdirdiğimizde korku ve açgözlülük endeksinin 5 seviyelerinde olduğunu görüyoruz. En çok ticaretin Wrapped Avalanche ile yapıldığı bu ağda, balinaların elinde tutmayı tercih ettiği varlık USD Coin (USDC) olarak öne çıkıyor. Polygon ağında balina cüzdanlarının dolar cinsinden en çok pozisyon açtığı varlık ise Tether (USDT) oldu. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

DeFi Nedir?

Cardano (ADA) Hakkında Her Şey