içinde ,

Elrond Network (EGLD) Düşüşte! Maiar Borsası İstismar Edildi

Elrond Network yerel token’ı EGLD, ekibin, ağın ana merkeziyetsiz borsası (DEX) Maiar’ın kötü niyetli kullanıcılar tarafından istismar edildiğini açıklaması üzerine %6’lık bir düşüş yaşadı.

Elrond Network’ün ve Maiar borsasının kurucusu ve CEO’su Beniamin Mincu, konu hakkında Twitter hesabı üzerinden kullanıcıları bilgilendirdi. Sorun farkedildikten sonra Maiar borsası bakıma alındı ve bu yazı hazırlanırken hâlâ bakımda.

Maiar borsasındaki tüm şüpheli aktivitelerin araştırıldığını duyuran Mincu, yaklaşık 4 saat sonra sorunun kaynağını bulduklarını, düzeltilmesi için çalışmaların yapıldığını açıkladı.

Twitter’daki bazı kullanıcıların ifadelerine göre istismar nedeniyle kullanıcılar bir süreliğine 5$’dan EGLD satın alabildi.

Mincu, sabah saatlerinde konu hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Elrond Network ekibinin dün gece, potansiyel güvenlik açıkları belirlediğini, ciddi bir analizden sonra, kullanıcıları korumak için DEX ve API’lerin durdurulduğunu açıklayan Mincu, sorunun şimdilik bertaraf edildiğini, sorunun ve çözümün derin etkilerini yeniden değerlendirileceğini, DEX ve köprülerin tekrar açılmadan önce maksimum güvenlikten emin olunacağını sözlerine ekledi.

“Söz konusu değerlendirme yapıldığında ve tam çözüm sağlandığında, durum hakkında çok daha ayrıntılı bilgilendirmeler yapacağız.”

Elrond Network Nedir?

Elrond, sharding (veri parçalama) yöntemi ile hızlı işlem gerçekleştirmeyi hedefleyen bir blok zinciri protokolüdür. Proje kendini FinTech, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi teknolojileri içeren, yeni nesil internet ekosistemi olarak tanımlıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Ripple (XRP) ve SEC Konferans Gerçekleştirecek

Bitcoin (BTC), Cardano (ADA), ve Avalanche (AVAX) Fiyat Analizleri I 06.06.2022