içinde , ,

Elrond (EGLD), The Sandbox (SAND) ve Fantom (FTM) Teknik Analizi | 16 Aralık 2021

Kriptopara

16 Aralık 2021 tarihine ait Elrond (EGLD), The Sandbox (SAND) ve Fantom (FTM) teknik analizlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Elrond (EGLD)

Uzun soluklu rallisini piyasa genelinde yaşanan negatif havanın etkisi ile bozan EGLD, 249 dolar desteğine kadar oluşturduğu düşüş trendini kırarak tekrardan yukarı yönlü bir ivme kazandı.

Elrond (EGLD)
Elrond (EGLD) Teknik Analizi | 16 Aralık 2021

302 dolar direncinin de kırılımı gerçekleştirirken, bu yazının hazırlandığı saatlerde 320 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. Yukarı yönlü ivmenin devam etmesi halinde 370 dolar seviyelerindeki direnci test edebilir. Olası bir geri çekilme halinde ise sırası ile 302 ve 249 dolar destekleri tekrardan test edilerek güç toplamak isteyebilir.

The Sandbox (SAND)

Metaverse rüzgarı ile büyük bir popülarite ve kazanç sağlayan SAND, sadece geçtiğimiz ay %300 üzerinde bir yükseliş gerçekleştirmişti. Ancak aralık ayı itibariyle kripto paralar piyasasında yaşanan olumsuzluklar nedeni ile geri çekilmeler yaşıyor.

The Sandbox (SAND)
The Sandbox (SAND) Teknik Analizi | 16 Aralık 2021

4.45 dolar desteğine kadar devam eden bu geri çekilmeler, bu destek seviyesi üzerinden gelen alım tepkileri ile fiyat hareketlerinde yükselme eğilimi başlattı. 5.40-6.02 seviyelerindeki majör direnci test ederken, bu bölgedeki majör direncin kırılımı halinde 6.75 seviyelerindeki dirence kadar bir yükseliş trendi oluşturabilir. Düşüş trendinin devam etmesi halinde ise 4.45 desteği, bu desteğin kırılması halinde ise 3.50 desteği ziyaret edilebilir.

Fantom (FTM)

Oluşturduğu düşen kanal içerisinden çıkmaya çalışan FTM, 1.52 direncinin kırılımını gerçekleştirerek, bu çıkışın onayını almak istiyor. Kanal direncinin kırılması halinde 1.90-2.01 bölgesindeki majör direnci test etme olasılığı artıyor.

Fantom (FTM)
Fantom (FTM) Teknik Analizi | 16 Aralık 2021

Kanal direncinden reddedilmesi halinde ise 1.14 seviyelerindeki desteğe kadar yeni bir geri dönüş gerçekleşebilir. Eylül ayında yaşadığı rallinin, 1.14 desteği üzerinde başarılı bir şekilde tutunması sonrasında başlaması da bu seviyenin önemini arttırıyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin

FED kararları sonrası Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 16 Aralık 2021

Angels Creed Nedir? IDO’lara Nasıl Katılınır?