in ,

Elrond (EGLD) Nasıl Stake Edilir?

Portföyünüzde bulundurduğunuz Elrond (EGLD) token’larının nasıl stake edileceği hakkında sizler için bir rehber hazırladık.

Elrond Wallet

Öncelikle bir Elrond cüzdanı edinmeniz gerekecek. Bu sitede, “create wallet” seçeneğine tıklayarak bir çevrimiçi cüzdan olan Elrond Wallet’ı edinebilirsiniz. Daha önce farklı bir çevrimiçi cüzdan edindiyseniz benzer bir süreçten geçeceksiniz. Tek fark, cüzdanınızı oluşturduktan sonra “keystore” dosyanız bilgisayara indirilecek, bunu ileriki süreçte kullanacağız.

Kurtarma ifadenizi not etmeyi lütfen unutmayın.

Elrond Wallet’a Varlık Nasıl Aktarılır?

Elrond cüzdanınızı “keystore” dosyanızı ekleyerek açın.

Cüzdan arayüzü açıldıktan sonra ana panel ve cüzdan istatistikleriyle karşılaşacaksınız.

Elrond cüzdan adresiniz ekranın en üstünde görünecek, adresi kopyaladıktan sonra herhangi bir CEX veya cüzdandan Elrond cüzdanınıza fon transferini gerçekleştirebilirsiniz.

Elrond (EGLD) Nasıl Stake Edilir?

Elrond Wallet ile bir validator seçebilir ve token’larınızı kilitleyebilirsiniz.

Yöntem 1: Delegation Manager Kullanarak

Adım 1. Cüzdanınızı Bağlayın

Cüzdanınız bağlamak ve token’larınızı stake etmek için Delegation Manager paneline gidin ve “Wallet”a (Cüzdan) tıklayın.

Bu stake rehberimizi Everstake örneği üzerinden anlatacağız, siz farklı “staking provider”ları seçebilirsiniz!

Elrond Wallet ile oturum açın, şifreyi girin, Keystore Dosyasını yükleyin ve “Acces Wallet”a (Cüzdana Eriş) tıklayın.

Adım 2. Token’ları Delege Etmek

Yetkilendirmeden sonra otomatik olarak Delegation Manager paneline geri dönün. Cüzdanımızı zaten bağladık, geriye birtek EGLD stake etmek kaldı. “Stake”e tıklayarak devam edin.

1 EGLD’den az olmamak kaydıyla delege edeceğiniz EGLD miktarını belirtin ve “Continue”ya (Devam) tıklayın.

Bu aşamadan sonra Delegation Manager, işlemi onaylamanız için sizi Elrond Wallet’a yönlendirecek. Her şeyin doğru olup olmadığını kontrol edin ve onaylayın.

İşlem blok zincirine işlenene kadar bekleyin. Bu genellikle bir dakikadan az sürer.

Tebrikler! Artık EGLD’lerinizi stake ettiniz. İşlem başarılı olursa tekrar Delegation Manager sayfasına yönlendirileceksiniz.

Yöntem 2: Elrond Wallet Kullanarak

Adım 1. Validator Seçin

Stake bölümüne gidin.

Not. Cüzdanın ana panelindeyseniz bu adımı atlayabilir ve hemen şimdi Stake Now seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Açılan sayfada stake istatistiklerini görüntülüyor olacaksınız. Stake edilen token sayısı, aktif stake miktarı ve mevcut ödüller. Validator’lerin listesini açmak için “Stake Now”a (Şimdi Stake Et) tıklayın.

Arama dizesini kullanarak listede validator’leri bulun. Ardından aşağıda gösterildiği gibi kutuyu işaretleyin ve “Continue”ya (Devam) tıklayın. Doldurulmuş alana dikkat edin. Validator’lerin, temsilcilerle ne kadar meşgul olduğunu gösterir. Elrond ağı yalnızca sınırlı sayıda delege kabul eder.

Adım 2. EGLD Token’larınızı Delege Edin

Stake için token sayısını girin. Bu, manuel olarak veya slippage’ı hareket ettirerek yapılabilir. Ardından Devam’a tıklayın ve validator’ler tarafından onaylanmasını bekleyin.

İşlem detaylarını kontrol edin ve “Confirm”e (Onayla) tıklayın.

EGLD’larınız başarıyla stake edildi.

Unstake süresinin 10 gün olduğunu lütfen unutmayın. Bu süre zarfında EGLD token’larını geri çekemez ve onlarla işlem yapamazsınız.

Kaynak: Medium – Everstake

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Oasis Network’te Uygulama Geliştirmek için 5 Neden

Watch-to-Earn

Engage-to-Earn Nedir?