içinde , ,

Elrond (EGLD), Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM) Teknik Analizi | 24 Aralık 2021

kriptopara

24 Aralık 2021 tarihine ait Elrond (EGLD), Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM) teknik analizlerini sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twittersadececripto

Bitcoin’de kırılım ve re-test ile beraber güne oldukça yeşil bir piyasayla başladık. $47.900 temasının ardından yükseliş hareketine başlayan Bitcoin gün içinde $51.500 seviyelerine kadar yükseldi. $51.900 seviyesindeki direncin aşılmasıyla birlikte $53.500’e doğru hızlı bir yükseliş beklemekteyim. Bitcoin için grafik olumlu görünürken sadece dominans grafiğinde bazı soru işaretleri mevcut. Bitcoin dominans’ında anlık 40,33 seviyesinde bulunuyoruz. Bitcoin’de dominans’ın en son bu seviyeye indiği tarihler 19 Mayıs, 12 Eylül ve 9 Aralık olarak karşımıza çıkıyor. Bu tarihlerin ortak özelliği ise Bitcoin’de volatilitenin çok artması ve ciddi düşüşler görülmesidir. Bu sebeple işlemlerimizi yaparken kritik bölgelerde olduğumuzu unutmadan ilerlemek bakiyelerimizi korumak için oldukça önemli olacaktır.

Elrond (EGLD)

Geçtiğimiz ay açıkladığı ağ geliştirmeleri ve ortaklıklar ile %141’lik bir artış gösteren EGLD ATH seviyesi olan $544 seviyesinin neredeyse %50 gerisine gelerek $227 seviyesinde ikili dip hareketi oluşturdu. İkili dip formasyonunun da çalışmasıyla tekrar yükselişini başlatan EGLD 23 Kasım’dan gelen düşen trendinin de kırılımına yaklaştı.

Yılın ilk çeyreğinde Staking programı başlatacak olan EGLD için DeFi 2.0 ve Launchpad güncellemeleri de yakında açıklanacak. Tüm bu gelişmeler göz önüne alındığında yine hızlı yükseliş potansiyeli gösteren EGLD, $227 üzerinde kaldığı sürece öncelikle $300 ve $338 dirençlerine gidecektir. Bu seviyenin de aşılmasıyla beraber yeni bir ATH seviyesi belirleyebileceğine inanmaktayım.

Cosmos (ATOM)

Büyük blockchain teknolojileri arasında fiyatlama olarak Mina ile beraber en geride kaldığına inandığım iki teknolojiden biri olan Atom için potansiyel yükseliş dalgası başlayacak gibi görünmekte. Hacimlenmesini oldukça beğendiğim Atom için 26 Ekim’den gelen düşen trend kırılmış görünüyor.

Staking programıyla birlikte yükselişini sürdüreceğini düşündüğüm Atom için en kritik seviye $33,54 olarak öne çıkıyor. Kendisini $33,54 üzerine atabilirse $39 ve $43 seviyelerine hızlıca gideceğini düşündüğüm Atom, bu seviyelerin de aşılmasıyla yeni bir ATH belirleme potansiyeline sahip. Sol – Avax – Luna ve Near’dan sonra gözler Atom ve Mina’ya çevrilecektir.

Fantom (FTM)

28 Ekim’den gelen düşen trendini kıran FTM için hacimlenme oldukça güzel görünüyor. Ana ağ üzerinde yaptığı geliştirmelerle dikkatleri üzerine çeken FTM için yükseliş yolu açık görünüyor.

Olası bir $1,88 retest’in ardından $2,28 direncine doğru hareketine başlayacak olan FTM, Bitcoin’den aksi bir hareket olmazsa $2,66 ve $3,15 seviyelerine doğru yükselişine devam edecektir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ali Taylan Cengiz tarafından yazıldı.

Elon Musk ve Jack Dorsey Web3 Tartışmalarına Katıldı

kriptopara

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) Teknik Analizi | 24 Aralık 2021