in

Elon Musk’ın Yeni Gözdesi: Milo Inu Token Nedir?

Kripto para piyasasına karşı oldukça ilgili olan Elon Musk’ın sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanarak kripto pazarında değişimler yarattığı herkes tarafından biliniyor. Bu zamana kadar Musk’ın sosyal medya üzerinden paylaşımını yaptığı coin’lerin fiyatlarında artış yaşandı. Peki, Milo Inu Token’da aynı tarz bir proje mi gelin detaylarını inceleyelim. 

Çoğu araştırmacı ve uzman tarafından kabul gören “Musk etkisi” kripto piyasasını oldukça etkiliyor. Örneğin Musk’ın Shiba Inu görsellerinin bulunduğu tweet paylaşımları yapmasının ardından takipçileri, Shiba Inu satın aldığını ve yatırım yaptığını düşündü. Bu paylaşımlar sonrası coin’in fiyatı artış göstermişti. Shiba Inu benzeri bir proje olan  Milo Inu Token, yepyeni bir tanıtım kampanyası geliştirerek yatırımcı çekmeye çalışıyor.

Bahsettiğimiz kampanya tamamen sosyal medya üzerinde gelişiyor. Milo Inu Token ekibi, “Musk World” isimli bir Twitter hesabı açarak Elon Musk tarafından fark edilmeye çalıştı. Tesla ve SpaceX projeleri hakkında paylaşım yapan hesap kısa sürede hedefine ulaşmış gibi görünüyor. Elon Musk kendi hesabı üzerinden “Musk World” sayfasının paylaşımlarını beğendi. Elon Musk’ın beğenmesinin ardından hesap ismini ve fotoğrafını Milo Inu Token olarak değiştirdi.

Çoğu kişi Milo Inu Token’ın Shiba Inu ile aynı kaderi paylaşacağını ve token’ın popülerlik kazanarak fiyatında artış yaşayacağını ileri sürdü. Tahminler doğru çıkarak çoğu yatırımcı Milo Inu Token satın almaya başladı. Bu hamle Milo Inu Token’ın fiyatında kısa süreli bir artışa neden olurken bizlere de Elon Musk’ın tek bir beğenisinin kripto sektöründe ne kadar etkili olduğunu gösterdi. Milo Inu Token ekibi yeni reklam stratejisiyle kripto dünyasını uzun süre etkileyecekmiş gibi görünüyor.

Milo Inu Token Nedir?

Binance Smart Chain tabanlı bir kripto projesi olan Milo Inu, animasyon temelli bir projedir. Milo Inu, kripto para birimi alanında fikri mülkiyete (intellectual property-IP) dayalı sanal idoller yaratmayı amaçlıyor. NFT’ler, fiziksel bebekler, çevresel ürünler, GameFi ve diğer pazarlama biçimlerinin tümü Milo Inu markasını tanıtmak için kullanılıyor. Token; OKX, GATEIO, MEXC, HotBit, PancakeSwapV2 ve diğer borsalarda listeleniyor.

MILO ekosisteminin anlaşılması için ekip, projeyi birbiriyle etkileşime girecek dört modüle ayırıyor.  Bunlara Meme status, GameFi, NFT’ler ve Milo’s World’dür. MILO sanatçıları tarafından oluşturulan toplam 1.111 benzersiz görüntünün yanı sıra 1 özel NFT’yi içeren ilk nesil MILO NFT’leri (CLOAK) yaratıldı ve piyasaya sürüldü. MILO’nun GameFi’si kendi oyun türleri içinde farklı oyun modlarını sunarak oyuncuların MILO’yu oynarken eğlenmesini sağlayacak. Milo’s World’ün gelişimi, animasyon serisi, NFT’ler ve GameFi tamamlandıktan sonra başlayacak. Milo’s World aracılığıyla kullanıcılar metaverse içinde kendi evlerini ve yaşamlarını yaratmasına izin verecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Ethereum Merge

Ethereum Merge Hakkında Türk Fenomenleri Ne Konuştu?

Sportzchain IDO’su Bugün Başlıyor!