in ,

Elon Musk’ın Şirketlerinden Boring Company, Ödemeler İçin DOGE Kabul Edecek!

Elon Musk’ın firmalarından biri olan altyapı ve tünel inşaat firması Boring Company, ödemeler için DOGE’yi kabul etmeye başlayacağını açıkladı. Kullanıcılar, şirketin Loop adlı Las Vegas toplu taşıma sisteminde araçları kullanabilmek için Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kullanabilecek. 

Şirketin Las Vegas Kongre Merkezi dışında ilk Loop istasyonunu açmasının ardından ödeme yönteminin nasıl olacağına dair açıklama geldi. Boring Company’nin kurucusu ve Tesla CEO’su Elon Musk, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda mümkün olan her yerde Dogecoin’i desteklediğini açıkladı ve piyasa değerine göre onuncu en büyük kripto para birimi olan Dogecoin’in yeni kullanım alanını doğruladı. 

Loop, yaklaşık 35 mil (mph) hız sınırında  Tesla araçlarında seyahat eden yolculardan oluşur. Yolcular tek seferleri için 1,50 dolar,  günlük geçiş için ise  2,50 dolara ödeyecekler. DOGE ile ödeme yapmak istemeyen kullanıcılar ABD doları veya kredi kartı ile ödeme yapabilecekler.

Vegas Loop, Las Vegas Kongre Merkezi (LVCC) Loop’u ve Vegas Strip boyunca eğlence merkezleri, havalimanı, stadyum ve sayısız hizmet uzantılarını içerecektir. Vegas Loop, Las Vegas topluluğuna ve ziyaretçilerine hızlı ve rahat ulaşım sunmayı hedeflemektedir. Loop, Las Vegas Kongre Merkezi içerisinde yer alan sergi salonlarında üç farklı istasyona sahiptir. Şirketin, Vegas Strip’te 50’den fazla ek istasyon inşa etme planı bulunuyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Bybit ByVotes: CULT, BABY ve CREO Arasından En Sevdiğiniz Projeyi Oylayın!

Bitcoin (BTC) Kritik Direnç Seviyesinde I Güncel Teknik Analiz