içinde ,

Elon Musk’ın Şirketi SpaceX, Ödeme Yöntemi Olarak Dogecoin’i Kabul Edecek!

Dogecoin, Elon Musk

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, 27 Mayıs’ta Twitter aracılığıyla uzay araştırma şirketi SpaceX’in yakında bir ödeme şekli olarak Dogecoin’i kabul edeceğini açıkladı. Bu Dogecoin (DOGE)’in değerini yükseltti.

Tweet’in atılmasından kısa bir süre sonra Dogecoin (DOGE) kripto para piyasasının düşüşü sırasında %16.33 yükselerek 0.09 dolara kadar çıktı. DOGE, 27 Mayıs’ta gün kapanışını 0.0816 dolardan gerçekleştirdi.

Elon Musk attığı tweet ile şunları söyledi:

“Tesla ürünleri DOGE ile satın alınabilir, yakında SpaceX ürünleri de satın alınabilir.”

Musk, SpacXx’in Starlink üyeliklerinin “bir gün” Dogecoin (DOGE) ile ödenebileceğini de belirtti.

Web sitesine göre Starlink, “dünya genelinde uzak ve kırsal alanlarda yüksek hızlı, düşük gecikmeli geniş bant internet” sağlayan uydu tabanlı bir broadband (geniş bant) internet sistemidir.

Dogecoin Üzerindeki Elon Musk Etkisi

Dogecoin (DOGE) bu yazı yazıldığı sırada 0.0817 dolardan işlem görmektedir. Kripto para piyasası kırmızı bir görünüme sahipken DOGE %0.12’lik bir artış ile dün gerçekleştirdiği yükseliş konumunu derin bir düşüş ile kaybetmemiş görünüyor.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma planlarının gündemde olması ile DOGE geçtiğimiz ay, piyasa değeri ile ilk 10 kripto para birimi arasına girmişti.

Aralık ayında ise, Tesla eşyalarının DOGE ile alınabileceğini açıklaması DOGE fiyatlarında yüzde 32 artışa neden olmuştu.

Dogecoin (DOGE)
TradingView: Dogecoin (DOGE) Toplam Piyasa Değeri

2021’in başından bu yana, kendi kendini “Dogefather” ilan eden Elon Musk, Dogecoin’in fiyatı üzerinde önemli bir etki yarattı.

Musk, geçen yılın Haziran ayında, kripto para madencileri yüzde 50 temiz enerji kullanımını garanti edebilirse, elektrikli araç şirketinin Bitcoin almaya devam edeceğini açıklamıştı. Ancak, sorun o zamandan beri arka planda kaldı.

Geçen yılın Mayıs ayında SpaceX, DOGE’yi ödeme olarak kabul ederek, 2022’nin ilk çeyreğinde “DOGE-1 Mission to the Moon”u başlatacağını açıklamıştı.

DOGE-1, o sırada Geometric Energy Corporation tarafından açıklandığı gibi, bir Falcon 9 roketinde faydalı yük olarak uçan 40 kilogramlık bir küp uydu olacak.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Stepn (GMT) ve ApeCoin (APE) Fiyat Analizleri I 28.05.2022

Shiba Inu (SHIB)

Ethereum Balinası 147 Milyar Shiba Inu (SHIB) Satın Aldı!