in ,

Elon Musk ve Jackson Palmer Karşı Karşıya

Milyarder Elon Musk ve Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı Jackson Palmer, Twitter botlarının basit bir Python komut dosyasıyla kaldırabileceği iddiası üzerine karşı karşıya geldi. 

Jacskon Palmer, pazartesi günü Avustralya haber kuruluşu Crikey ile yaptığı röportajda Elon Musk hakkında, “O bir dolandırıcı…vizyon satıyor, ancak bir şey bildiği yok. Biliyormuş gibi yapmakta gerçekten çok iyi. Bu durum, Tesla’nın kendi kendine sürüş vadiyle yeterince ortada.” yorumunda bulundu. 

Palmer, Elon Musk ile yıllar önce Twitter’da ilk kez mesajlaştığı döneme atıfta bulunurken, Musk’ın ilginç bir geçmişe sahip olduğunu belirtti. Jackson Palmer o dönem, Twitter’da post’lanan kripto para scam’lerini tespit eden bir kod komut dosyası oluşturduğunu, bunu Elon Musk ve kripto influencer’lar ile paylaştığını açıkladı. Açıklamalarının devamında Palmer, Musk için teknik bilgisinin yetersiz olduğunu iddia etti, bu konuda “Musk’ın kodlamadan anlamadığı çok çabuk ortaya çıktı. Bana bu Python script’ini nasıl çalıştırırım diye sordu.” açıklamasında bulundu.

Röportajın devamında Palmer, “Yaklaşık bir yıl önce, Musk kripto paralar hakkında bir şeyler söylerken onun bir dolandırıcı olduğunu ve her zaman öyle olacağını söylemiştim. Ancak dünya dolandırıcıları sever. İnsanlar, kendilerinin de bir gün milyarder olabilecekleri fikrini seviyorlar ve onun sattığı hayal de bu.” dedi.

Elon Musk ise Palmer’ın oluşturduğu komut dosyasının, Twitter bot sorununu çözme vaadini yerine getiremeyeceğini öne sürdü. Palmer’a Python dosyasını herkese açık hale getirmesini söyledi.

Elon Musk’ın twitter hesabı aracılığıyla, “Yanlış bir şekilde Python kodunun botlardan kurtardığını iddia ettin. Tamam dostum, o zaman dünyayla paylaş. Çocuklarım 12 yaşındayken, Jackson’ın bana gönderdiği saçma sapan komut dosyasından daha iyi kod yazıyordu. Dediğim gibi, eğer bu kadar harikaysa, bunu dünyayla paylaşmalı ve herkesin Twitter deneyimini daha iyi hale getirmeli. Jackson Palmer bir araçtır.” yorumunda bulundu. 

Bu gelişmenin ardından, 2 saatten kısa bir süre sonra Jackson Palmer, 2018’de yayınladığı kodlara bir GitHub bağlantısı sağladı. Bununla birlikte, kodun bugün o kadar etkili olmayabileceğini yorumunda da bulundu. Musk ve Palmer arasındaki tartışma, Musk’ın SpaceX’in ödeme olarak Dogecoin (DOGE)’yi kabul edeceğini açıklamasından sadece iki gün sonra geldi.

Dogecoin, DOGE

Jackson Palmer ve Billy Markus, Dogecoin’i 2013 yılında yarattı. İkili o dönemde bunun bir mizah ürünü olduğunu ve Dogecoin’in ciddiye alınmaması gerektiğini savundu. Ancak Dogecoin (DOGE)’yi çevreleyen topluluk zamanla katlanarak büyüdü. Sonunda hem Palmer hem de Markus 2015 yılında Dogecoin proejesinden ayrılma kararı aldı.

Zaman içinde Musk, Dogecoin’in kararlı bir destekçisi haline geldi ve yıllar boyunca sürekli olarak Twitter üzerinden dijital varlık hakkında konuştu. Elon Musk, Dogecoin’e yatırım yapmanın yanı sıra geliştiricileriyle ağı iyileştirmek için birlikte çalışmaktan bahsetti. Milyarder, her tweet attığında veya konuştuğunda Dogecoin (DOGE) fiyatını etkiler hale geldi. 

Yaşanan gelişmeler sonrasında her ne kadar Dogecoin (DOGE) fiyatında dalgalanma yaşansa da, dijital varlığın fiyatı tartışma öncesi en yüksek seviyesine yakın bir noktada ($0.0876 seviyesinde) seyrediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Prada, NFT Topluluğuna Katılıyor

Binance Labs, 500 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım Fonu Başlattı