in ,

Elon Musk ve Jack Dorsey Web3 Tartışmalarına Katıldı

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter’ın ve Square’in kurucusu Jack Dorsey tarafından başlatılan Web3 ve merkeziyetsizlik ile ilgili tartışmaya katıldı. Musk, Bitcoin ve Web3’e karşı çıkarak Dogecoin’den bahsetti, kendisinin neden “Pro Doge” olduğunu açıkladı.

Elon Musk, Twitter’da Rug Radio’nun kurucusu ve kripto girişimcisi Farokh Sarmad’ın, Jack Dorsey’e karşı başlattığı yakın tarihli bir tweet dizisindeki tartışmaya katıldı.

Dogecoin

Sarmad, tweet dizisinde Web3 teknolojisinden, Bitcoin’den ve Ethereum’dan bahsediyordu. 

Musk, Bitcoin’in Zengin İnsanlara Daha Çok Zenginlik Kattığını Söylüyor

Elon Musk, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus’un Bitcoin’in sadece varlıklı insanlara güç vermesiyle ilgili tweetine katılıyor gibi görünüyor. Tesla’nın CEO’su olan ve Time Dergisi tarafından yılın kişisi seçilen Musk, Dogecoin’le ilgili açıklamalarıyla zaman zaman gündeme geliyor.

Geçmişte DOGE için birçok kez “halkın kriptopara birimi” diyen Elon Musk, Dogecoin’i bu nedenle desteklediğini belirtiyor. 

Daha önce birçok farklı kaynak, Musk’ın Web3’ün yatırımcılar ve halk tarafından beklendiği kadar devrimci olmadığıyla ilgili görüşlere sahip olduğunu haber yapmıştı.

Twitter’ın Kurucusu Jack Dorsey, Tartışmaya Katıldı 

Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su Dorsey, bu haftanın başlarında Web3 teknolojisini Silikon Vadisi’ndeki risk sermayedarlarının sahip olduğu ve dolayısıyla merkezileşen bir şey olduğu gerekçesiyle eleştirdi. Bu eleştiri, dolaylı olarak Rug Radio’nun kurucusu Farokh Sarmad’a yönelikti. Dorsey, web’in ve yeni teknolojilerin merkeziyetsizliğini temsil eden bir Bitcoin figürü olarak biliniyor.

Dorsey, eleştirisinin Farokh Sarmad’a yönelik olduğunu Sarmad’a yanıt vererek ve Ethereum’dan bahsederek doğruladı. Jack Dorsey, resmi Twitter hesabında ETH karşıtı olduğunu reddederek yalnızca merkezileşmeye ve “VC’ye ait tek başarısızlık noktasına ve kurumsal kontrollü yalanlara” karşı olduğunu söyledi. Bundan sonra da Ethereum’un kuruluşuna karşı olmadığını belirtti. 

Ben ETH karşıtı değilim. Ben merkeziyetçiliğe, VC’ye ait, tek başarısızlık noktası ve kurumsal kontrollü yalanlara karşıyım. Eğer herhangi bir kuruluşun karşıtı olduğumu söylüyorsanız da bunun Ethereum olmadığından emin olabilirsiniz. Bana inanmayın ya da güvenmeyin. Sadece temellere bakın.

Dorsey’in bu paylaşımıyla Bitcoin ve Ethereum arasındaki tartışma tekrar alevlenmiş oldu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Ethereum

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 24 Aralık 2021

kriptopara

Elrond (EGLD), Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM) Teknik Analizi | 24 Aralık 2021