in ,

Elon Musk Ünlü Hacker Grubu Anonymous Tarafından Suçlandı

Elon Musk’ın kriptopara piyasasını manipüle edici hareketlerinin ardından ünlü hacker grubu Anonymous, manipüle edici gönderiler nedeniyle Elon Musk’ı tehdit etti. Bir video paylaşarak tehditlerini paylaşan hacker grubu, Elon Musk’ı “şımarık bir milyarder” olarak nitelendirdi.

Elon Musk, yılın başından bu yana attığı tweet’lerle kriptopara piyasasına etki ediyordu. Bildiğiniz üzere yatırımcılar atılan tweet’ler üzerine yatırım kararları alıyordu. Dogecoin desteği ile başlayan söylemleri, Bitcoin ile Tesla alım satımını olanak sağlaması, şirket portföylerine Bitcoin eklemesi gibi haberlerle piyasada ciddi etki oluşturdu. Son olarak ise Bitcoin’i çevreci olmaması nedeniyle desteklemeyeceğini dile getirmişti. Başlangıcın tersine izlediği politikalarla piyasada olumsuz hava esmesine sebep oluyordu.

Bitcoin

Bu olayların üzerine şimdi ünlü hacker grubu Anonymous Elon Musk’a hitaben bir video yayınladı. Anonymous bildiğiniz üzere şirketlere ve hükümetlere yaptığı siber saldırılar ile biliniyor. Yayınladıkları videoda Tesla’nın izlediği çevreci olmayan yöntemleri sıraladılar. Bunun ardından Elon Musk’ı suçlayarak “şımarık milyarderlerden bir diğeri” nitelendirmesini kullandılar. Kriptopara piyasasını manipüle etme sebeplerini sıralayan grup Elon Musk’ı açıkça tehdit etti.

Elon Musk’ın elektirkli araba ve uzaya seyahat fikirlerini “umut arayan insanlardan faydalanmak” olarak nitelediler. Tesla’nın bahsedildiği gibi çevreci bir şirket olmadığını açıkladılar. Afrika’da Tesla arabaları için çalışan çocuk işçileri örneğini vererek Tesla’nın arka planına dair açıklamalarda bulundular. Bununla beraber Elon Musk’ın çalışanlarına davranışlarına dair birtakım haberleri de videoda hatırlattılar.

Elon Musk

Elon Musk tarafından dünyayı kurtarmak olarak lanse edilen şeylerin aslında onun üstünlük kompleksinden kaynaklandığını öne sürdüler. Bununla beraber elektrikli araba veya uzay çalışmaları yapan birçok başka şirket olduğu halde Elon Musk’ın saçmalıktan ibaret olan sosyal medya paylaşımlarıyla öne çıktığını ileri sürdüler.

Son olarak Elon Musk’ın yenilikçi veya çevreci olarak yaptığını ileri sürdüğü işlerin aslında gelir kazanmaktan ibaret olduğunu açıklamalarına eklediler.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Coreto Ekibi ile AMA Etkinliği

Bitcoin

Bitcoin Miami 2021 Konferansı Nedir ve Neler Konuşuldu?