içinde ,

Elon Musk Twitter Anlaşmasını İptal Etti: Dogecoin için Ne Anlama Geliyor?

Cuma günü, önemli bir Dogecoin destekçisi Elon Musk, sosyal medya platformunun, platformdaki spam etkinliği hakkında veri sağlama konusundaki sözleşme şartlarını yerine getiremediği için Twitter’ı satın alma anlaşmasından çekildiğini açıkladı.

Elon Musk’ın hukuk ekibi tarafından yapılan bir başvuruda,

“Twitter, bu anlaşmanın birçok hükmünü önemli ölçüde ihlal ediyor, Elon Musk’ın Birleşme Anlaşmasına girerken güvendiği beyanların yanlış ve yanıltıcı olduğu görünüyor.”

ifadelerine yer verdi.

Musk mayıs ayında, şirket platformundaki spam faaliyetlerine ilişkin elindeki verileri sunana kadar anlaşmayı askıya aldığını açıklamıştı. Musk, spam botların kullanıcıların %5’inden daha azını oluşturduğunu iddia ederek şirketin verileri yanlış sunduğundan şüphelendiğini açıklamıştı.

Fox Business muhabiri Eleanor Terrett, olay hakkında attığı tweet’i Musk’a atfederek firmanın neden henüz gerekli verileri sağlamadığına değindi.

“Görünüşe göre Twitter, aktif kullanıcı sayısında temsil edilen spam hesapların oranını ‘dramatik’ bir şekilde düşük gösteriyor. Twitter daha fazla bilgi taleplerini ya görmezden geldi ya da reddetti.”

Riskli varlıklar olarak görülen teknoloji hisseleri için giderek zorlaşan bu dönemde, Elon Musk’ın Twitter ile yaptığı anlaşmanın sosyal medya platformunun hisse fiyatını etkilediğini belirtmemiz gerekir. Sonuç olarak, uzmanlar son duyurunun ardından hisselerin düşmesini bekliyor. Bu arada Twitter, Musk’ı mahkemeye vermeyi planladığını açıkladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor’ın açıklamaları şu yönde oldu:

“Twitter Yönetim Kurulu, Elon Musk ile üzerinde anlaşmaya varılan fiyat ve şartlarda işlemi tamamlamaya kararlıdır ve Birleşme Anlaşmasını uygulamak için yasal işlem başlatmayı planlamaktadır. Delaware Chancery Mahkemesinde galip geleceğimizden eminiz.”

Dogecoin, Elon Musk

Anlaşma, popüler memecoin olan Dogecoin’in fiyatını da etkiledi. Anlaşmanın yaklaştığına dair yapılan duyuru zamanlarında yatırımcıların, Bitcoin gibi bahşiş verme özellikleri için platformda bir para birimi olarak entegre edileceğini speküle etmeleri nedeniyle token fiyatının sık sık yükselmesine neden olmuştu.

Haberin duyurulduğu zamanlarda Dogecoin, 0,07301 dolarlık yüksek seviyelerden %5’lik bir düşüş yaşadı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Teknik Analiz

Swing Trading Nedir?

Eylül

Kripto Para Birimleri İçin Likiditenin Önemi