içinde ,

Elon Musk, NFT’ler ve Web3 ile Alay Ediyor

Tesla CEO’su Elon Musk, kısa süre önce Twitter’da Web3 vokal savunucularıyla alay eden bir tweet paylaştı.

Dünyaca ünlü milyarder, bir adamın erkekler tuvaletine girip bir sürü boş pisuarı geride bırakarak bir adamın yanına geçip kripto, Web 3.0 ve merkeziyetsiz organizasyonlara desteğinden bahsetmesini gösteren popüler “Pisuar Görgü Kuralları” çizgi romanının üç panelli bir versiyonunu paylaştı.

 

web3

“Web3” terimi, kripto influencerlarının  ve risk sermayedarlarının son birkaç aydır sürekli dillendirdiği yeni bir terim haline geldi.

Terimin tam tanımı belirsiz olsa da, “Web 3.0”, insanların blokzinciri ve diğer en son teknolojilerin yardımıyla verilerinin sahipliğini geri aldıkları, internetin ütopik bir vizyonu olarak bahsediliyor.

Ayrıca, internetin bu yeni yinelemesini nakit paradan başka bir şey olarak görmeyen çok sayıda şüpheci de var. Cornell Üniversitesi profesörü James Grimmelmann, kısa süre önce web3 terimini “vaporware” (buharlı yazılım) olarak tanımladı.

Musk, bu hafta başlarında, bu süslü kelimenin kendisine “BS” (saçmalık) gibi geldiğini tweetledi.

Elon Musk ayrıca Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus’un sektördeki dolandırıcılıkların çoğalmasıyla ilgili tweetine yanıt olarak, NFT’ler ile de alay etti.

Bununla birlikte; NFT çılgınlığının bazı savunucuları bu tweet’i bir çeşit onay olarak değerlendirdi.

Kaynak: u.today.com

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Beyza Gül Yardım tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra İngilizce öğretmenliği yaptı. Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimi devam ediyor. Aktif olarak Blockchain teknolojisi üzerine araştırma yapıyor ve bu konuda içerik üretiyor.

Ethereum Enflasyona Karşı Bir Önlem Olabilir mi?

Aralık Ayında En Popüler Play-To-Earn NFT Oyunları