içinde , ,

Elon Musk, Neuralink’in Uzun Vadede Metaverse’den Daha İyi Olduğunu Düşünüyor

Neuralink’in kurucusu Elon Musk, görme üzerindeki uzun vadeli etkilerini sorguladıktan sonra VR başlıklarla dolu bir gelecek görmüyor.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, trend sözcükleri ve pazarlama taktikleri olarak kullanılma şartlarını reddetmesi sebebiyle “metaverse ve web 3.0 ekosistemlerine hiçbir destek göstermiyor.

The Babylon Bee ile yaptığı röportajda Musk, metaverse ekosistemi hakkındaki düşünceleri sorulduğunda,

“Bütün gün yüzüne ekran bağlayacak biri olacağını sanmıyorum. İnsanlar benimle bu konuda çok konuşsa da bu metaverse olayını satın alıp almayacağımı bilmiyorum.”

Metaverse ve sanal gerçeklik (VR) hakkında konuşan Musk, sanal dünyada yaşamak için fiziksel dünyayı terk etmek zorunda kalacağı bir gelecek görmediğini söyledi. Kişisel bir deneyim paylaşarak, VR başlıkların video oyunları oynarken hareket hastalığını tetikleme eğiliminde olduğunu da ekledi:

“Uzun vadede, sofistike bir Neuralink sizi tamamen sanal gerçekliğe sokabilir. Sanırım metaverse evreninde kaybolmaktan çok uzağız, bu kulağa biraz trendde olan bir kelime gibi geliyor.”

Musk, öncelikle bilgisayarlar aracılığıyla fiziksel yetenekleri geri kazanmak ve geliştirmek için insanlara beyin implantları yerleştirmeyi amaçlayan bir nöroteknoloji şirketi olan Neuralink’i kurdu.

“Şu anda zorlayıcı bir metaverse durumu göremiyorum ve Web 3.0, gerçeklikten daha fazla pazarlama stratejisi gibi geliyor. Anlamıyorum, belki de anlayacağım ama henüz anlamıyorum.”

Musk ayrıca insanların VR başlıklarından hiç ayrılmak istemeden hareket etmeyi tercih etmeyeceklerini de vurguladı. Konuşma esnasında büyürken televizyona çok yakın oturmamak konusunda uyarıldığını da hatırladı. Bu konuyla ilgili de görme yeteneğini engelleyebileceği düşüncesini belirtti.

Dogecoin, Elon Musk

En etkili Dogecoin destekçisi rolüne ek olarak Musk, kısa süre önce kriptoya desteğini ifade ederek, kriptoyu yok edilemez olarak nitelendirdi ve temelde merkezi bir hükümetin gücünü azaltabileceğine yönelik California’daki Kod Konferansı’nda şunları söyledi:

“Kriptoyu yok etmek mümkün değil; ancak hükümetlerin ilerlemesini yavaşlatması mümkün.”

Ayrıca, kripto düzenlemeleri hakkındaki görüşleri sorulduğunda ABD hükümetinin “hiçbir şey yapmamasını” önerdi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Luna Rush

Luna Rush (LUS) IDO Takvimi Belli Oldu

Bitcoin

Nayib Bukele: “El Salvador, Bitcoin Devrimini Ateşleyen Kıvılcımdır”