in ,

Elon Musk, “Multi-Milyarlık Bitcoin Yatırımının” Sinyallerini Verdi

Bitcoin, 2020 yılının son ayında yaptığı ataklarla zirve noktasına ulaşması sonucunda yeniden dünyanın gözdesi haline geldi. Bu yükseliş furyasını göz ardı etmeyen Tesla ve SpaceX kurucusu Elon Musk, yatırımlarına Bitcoin eklemeye oldukça sıcak bakıyor.

Bitcoin Cinsinden Bilançolar

Elon Musk‘un, Bitcoin ile alakalı sözleri ve sosyal medya paylaşımları çoğu kesim tarafından komik ve anlamsız olarak karşılanıyor. Teknoloji dünyasındaki son haberlere göre, Bitcoin’in likiditesi hakkında soru işaretleri ortaya çıkmaya başladı.

Bitcoin

Microstrategy şirketi, bu yıl bir ilke imza attı. İş zekası üzerine çalışmaları olan şirket, Bitcoin’e yatırım yaptı ve tüm nakit bakiyesini (500 milyon $) lider kripto para birimine çevirdi. Şirket, yatırımından sonra 2020 yılı içinde %113 kâr ederek, bu teknoloji hisse senetleri için NASDAQ endeksindeki ortalama kazancın 4 katını sadece BTC’den elde etti.

Tesla Hissesi Tavan Yaptı

Elektrikli araçlar piyasasında zirvenin tek sahibi olan Tesla, 650 milyon doların üzerinde işlem görüyor. Karşılaştırma yapılacak olursa, Microstrategy’nin toplam değeri güncel olarak 2.7 milyar dolara yakın.

Equity gains in Tesla (blue), Microstrategy (red), NASDAQ (light blue). Source: TradingView 

Bu gelişmelerin üzerine Musk, Bitcoin’in Microstrategy’nin nakit bakiyesinin on katını nasıl kaldırabileceği sorusunu sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Microstrategy dışında, dünyanın önde gelen şirketlerinden ve hedge fonlarından bazıları Bitcoin pazarına girerek, BTC’nin likitidesine büyük ölçüde destek oldu.

BTC, yılın başından beri 11 ay içinde %200 artış göstererek 22.319 dolardan işlem görüyor.

Son Günlerde Popüler Olan Taraftar Tokenları Nedir?

Altın Fiyatları İçin Gözler Mali Teşvik Paketine Çevrildi