içinde ,

Elon Musk, Jack Dorsey’in Bitcoin Web5 Projesine Tepki Gösterdi!

Elon Musk, Jack Dorsey

Tesla CEO’su Elon Musk, Jack Dorsey’in yalnızca Bitcoin (BTC)’ye odaklanacak merkeziyetsiz Web5 ağı oluşturduğu raporlarına tepki gösterdi.

Kripto para topluluğu, Jack Dorsey’in kurucusu olduğu Block Inc.’in bir yan kuruluşu olan TBD’nin Bitcoin (BTC) merkezli yeni bir merkeziyetsiz ağ oluşturmayı planladığı haberine olumlu tepki verdi.

10 Haziran’da yapılan duyuruya göre firma, Block’un kurucusu Jack Dorsey’in Bitcoin’in internetin evriminde ayrılmaz bir rol oynaması vizyonuna uygun bir proje olan “Web5” adlı merkeziyetsiz bir web kuracak.

Dünya hala interneti merkezden uzaklaştırmak için blokzinciri teknolojisini kullanan Web3’e odaklanırken, Dorsey Bitcoin’e odaklanmaya eğilimli Web5’i kurmak için hamleler yapıyor.

@wandrinstar Twitter kullanıcı adına sahip bir Dogecoin savunucusu, Dorsey’in Web5’i kurma planlarıyla ilgili haberler hakkında yorumlarda bulundu.

Elon Musk, Jack Dorsey

Yaptığı yorumların üzerine Twitter hesabından da tweet atarak şunları söyledi:

“Jack Dorsey, Bitcoin web5 oluşturabilirse, Dogecoin web69 oluşturabilir.”

Dorsey ve Musk’ın Tepkisi

Tweet, Twitter’ın eski CEO’su ve kurucu ortağı Dorsey’den, Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ı gönderiyle ilgili görüşünü bildirmeye çağırdığı için bir yanıt vermeye zorladı.

Gelişmeye tepki gösteren, her zaman Dogecoin’in savunucusu olan ve kripto paranın internetin para birimi haline gelmesi için yaygın olarak benimsenmesi için bastıran Musk, yanıt olarak şu tweet’i attı:

Dorsey tamamen Bitcoin’e odaklanırken, Musk’ın kripto dikkati hem BTC hem de Dogecoin’e odaklanıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Avalanche, Solana

Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) Kritik Seviyelerde! I Güncel Fiyat Analizi

Dorsey, Geleceğin Teknolojisi Olarak Web5 ‘i Duyurdu