içinde , ,

Elon Musk, Dogecoin’in Ödeme Aracı Olarak Shiba Inu ve Bitcoin’den Üstün Olduğunu Düşünüyor

Dogecoin

Elon Musk, Dogecoin’in Bitcoin ve Shiba Inu’ya kıyasla çok daha üstün bir ödeme yöntemi olduğuna inanıyor.

Tesla’nın patronu, köpek temalı tokenin kurucu ortağı Billy Markus’un attığı, Dogecoin, Bitcoin ve Shiba Inu’nun işlem ücretlerinin karşılaştırıldığı bir tweeti beğendi.

Haftanın başlarında Dogecoin, ağdaki işlemlerin maliyetini kilobayt başına sadece 0,01 DOGE’ye (kabaca 0,002 $) düşürmek için merakla beklenen bir yazılım güncellemesini hayata geçirdi. Son performans iyileştirmesi sayesinde, Dogecoin göndermek artık Bitcoin ve Ethereum tabanlı Shiba Inu’dan çok daha ucuz.

Geçen ay Musk, herhangi bir SHIB tokenı’na (SHIB) sahip olmadığını doğrulamıştı. Yine de bu ifadesi, ikinci büyük köpek kriptoparasının rekor seviyelere çıkmasını, ya da daha kısa bir ifadeyle Dogecoin’i geçmesini engellemedi.

Elon Musk, Mayıs ayının sonlarında, işlem ücretleri hakkındaki bir tartışmada Bitcoin Cash taraftarlarının yanında yer aldıktan sonra, Bitcoin destekçileriyle arasındaki tartışmayı tırmandırmıştı.

Ağustos ayında Musk, bir başka girişimci Mark Cuban’ın, alım satım söz konusu olduğunda en güçlü kriptopara biriminin Dogecoin (DOGE) olduğu konusunda fikrine katıldığını ifade etmişti.

Kaynak: U.Today

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Berat Yusuf Öz tarafından yazıldı.

Lisans eğitimini ESOGÜ Tarih Bölümünde tamamlayan Berat Yusuf, eğitimine Anadolu Üniversitesi Tarih Anabilim Dalı Yüksek Lisans ve Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans programlarında devam etmekte. İktisat Tarihi, finans, para piyasaları, blok zincir ve kripto paralar ile ilgilenmektedir.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Ocak Ayında 250 Bin Doları Görebilir

kriptopara

Polkadot (DOT), Solana (SOL) ve Litecoin (LTC) Teknik Analizi | 16 Kasım 2021