in , ,

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Sayesinde İlk Trilyoner Olacağını Söyledi

Dogecoin

Elon Musk tarafından tetiklenen Dogecoin (DOGE) rallisi, son birkaç ay içinde durmuş gibi görünüyordu ve DOGE piyasada çoğu coin gibi yeni zirvelere ulaşamadı. Ancak, şimdi Tesla CEO’su en sevdiği kriptoparayı desteklemeye geri döndü gibi görünüyor.

Temmuz ayında milyarder Elon Musk, kriptopara portföyünün Bitcoin (BTC/USD), Ethereum (ETH/USD) ve Dogecoin (DOGE/USD) içerdiğini belirtti. Şimdi ise ilk Dogecoin Trilyoneri olacağını belirtti.

SpaceX Değil, Dogecoin (DOGE) Onu Trilyoner Yapacak

Morgan Stanley’nin yakın tarihli bir raporu, Musk’ın dünyanın ilk trilyoneri olma şansının yüksek olduğunu belirtti. Bununla birlikte, bununla ilgili bir tweet’e yanıt olarak Musk, SpaceX’in değil Dogecoin varlığının kendisini trilyoner olma yolculuğunda yönlendireceğini ima etti.

Elon Musk’ın servetindeki net değer 249 milyar dolar civarında. Musk’ın servetindeki son artış, Tesla hisselerinin elde ettiği büyük kazançlara bağlanıyor. Elektrikli otomobil imalat şirketinin hisseleri 22 Ekim’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 910 dolara ulaştı. Bu kazanımların ardından Musk’ın serveti artık Yeni Zelanda’nın gayri safi yurtiçi hasılasından (GSYİH) daha büyük. Tesla rallisi devam ederse, milyarder yakında Portekiz’in GSYİH’sını da geçebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Vega Protocol

Vega Protocol (VEGA) Nedir?

Gelecek Haftanın En Çok Dikkat Çeken Blockchain Projeleri