in , ,

Elon Musk Dogecoin Desteğini Sürdürüyor

Elon Musk Dogecoin hakkında attığı tweetlerini sürdürüyor.

SpaceX kurucusu ve kriptopara destekçisi Elon Musk, geçtiğimiz Pazar günü Dogecoin blokzinciri içerisinde gerçekleşecek yeni yükseltme için destek verdiğini açıkladı. Değişiklikler kriptopara yazılım mimarisini yeniden şekillendirirken tokenomi konusunda da yükseltmeler mevcut.

Popüler şaka coini Dogecoin yoğun sermayeleşmesine ve arkasındaki desteğe bakıldığında giderek ciddi bir kriptopara haline gelmeye başladı. Elon Musk yükseltmesinin iyi veya kötü olmasının ötesinde hodlerların ne olursa olsun bu duruma adapte olup hodl etmeye devam etmeleri gerektiğini söylüyor.

Dogecoin

Reddit’te geçtiğimiz Pazar günü Dogecoin geliştiricisi Patrick Lodder yükseltmeleri takipçilerine sundu.

“Tüm Dogecoin paydaşlarına yönelik bu teklif, Dogecoin blokzincirindeki standart işlemler için ortalama ücretlerin 100 kat azaltılmasını, ücretlerin tüm yönleri üzerinde madenciler ve düğüm operatörleri arasında tam kontrolün paylaşılmasını, çekirdek geliştirmeye daha az güvenin ve ağın sağlıklı kalmasını teşvik eden işlevsel (küçük) ücretsiz bir işlem alanını geri getirin.”

Daha düşük ücretler, Dogecoin’i çevrimiçi nakit kontrolü, havale ve satıcı ödemesi ödemeleri için kullanmak isteyen daha fazla kullanıcıyı çekebilir. Ayrıca madencilerin Doge blok zincirini sürdürme, doğrulama, güncelleme ve güvenceye alma teşvikini azaltabilir. Elon Musk, Pazar gecesi bir tweet’te Dogecoin Core geliştiricisi Ross Nicoll’a bu değişikliklerin “Desteklenmesi önemli” olduğunu söyledi.

Dogecoin

Dogecoin, Elon Musk’ın tweet’inden sonra, yayın sırasında 0.260 dolar civarında kilit direnç altına yerleşmeden önce 0.242 USD’den 0.266 USD’ye yükselen bir fiyat artışı elde etti. Musk’ın tweet düğmesine dokunarak piyasaları hareket ettirme yeteneği, eski bir Bitrefill yöneticisinin “Bir şey söyle Elon Musk!” diye şaka yapmasına neden oldu.

Geçen hafta, DOGE fiyatı art arda altı hafta boyunca düştü. Bu, kripto para piyasasının geri kalanıyla birlikte Mayıs ayında zirveye ulaştıktan sonraydı. Dogecoin, son (ve muhtemelen devam eden) boğa koşusu sırasında rekabetinin çoğunu gölgede bıraktı.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Kriptopara, Bitcoin

Hindistan’da Yoğun Kriptopara İlgisi Sürüyor

BTC ETH

BTC ve ETH Toparlanıyor mu? Teknik Görünüm Nasıl?