in

Elon Musk Çin ile Kripto Dünyası Arasındaki Savaş Hakkında Konuştu: Kripto Çin’i Tehdit Ediyor

Bitcoin, Dogecoin

28 Eylül’de Code Conference’ta konuşan Tesla CEO’su Elon Musk, Çin’den gelen yasaklara değindi. Musk Çin hükümetindeki bu düşmanlığın arkasında tam olarak ne olduğunu söylemese de kriptonun merkezi hükümet için bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

“Sanırım kripto temelde merkezi hükümetin gücünü azaltmayı hedefliyor ve bundan hoşlanmıyorlar.”

Musk, kriptonun değerli olduğunu çünkü hükümetlerin onu kontrol edemediğini düşünüyor. Bunun yanı sıra Musk’a göre madencilik yasağı, şu anda Çin’in güney eyaletlerini rahatsız eden artan elektrik kesintileriyle de ilgili olabilir.

Kripto Yok Edilemez

Musk, kriptopara birimleri için “uzun vadeli bir hedef” olduğuna inanıyor. Milyoner iş insanı, kriptopara birimlerini “yok etmenin” imkansız olduğunu ekliyor ancak hükümetlerin endüstrinin ilerlemelerini muhtemelen yavaşlatacağına da inanıyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

PancakeSwap

Pancakeswap Platformunda Karşılaşabileceğiniz Hatalar ve Çözümleri

Bitcoin

Bitcoin Fiyatındaki Son Durum | 29 Eylül 2021