içinde

Elon Musk: Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’ini Satmayacağım

ABD dolarının, yükselen enflasyon oranı konusundaki endişelerine yönelik olarak Elon Musk bugün bir tweet paylaştı. Bu tweet’te Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin’ini (DOGE) satmayacağını belirtti. Bunun üzerine BTC, ETH ve DOGE fiyatlarında hafif bir yükseliş oldu.

Elon Musk 14 Mart Pazartesi günü Twitter’da takipçilerine soru sordu. Bu soruda önümüzdeki yıllarda olası ABD dolarının enflasyon oranları hakkındaki düşüncelerini merak ettiğini belirtti. Bununla birlikte yükselen enflasyona rağmen Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’ini satmayacağını belirtti. Dogecoin’in güçlü destekçisi olan Elon Musk, piyasa değişimlerinde önemli rol alıyor. Kripto paralar üzerine yaptığı açıklamalar sonrasında yatırımcılardan tepki alıyor. 

Dogecoin

MicroStrategy Kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, Musk’ın tweetine şu yanıtı verdi:

USD tüketici enflasyonu tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın devam edecek.  Varlık enflasyonu, tüketici enflasyonunun iki katı oranında sayredecek. Daha zayıf para birimleri çökecek. Sermayenin nakit, borç ve değer stoklarından Bitcoin gibi kıt mülklere kaçışı yoğunlaşacak.

Musk, Saylor’a şu yanıtı verdi:

Enflasyon yüksekken dolar yerine iyi ürünler ürettiğini düşündüğünüz şirketlerde ev veya hisse senedi gibi fiziksel şeylere sahip olmak genellikle daha iyidir. Bitcoin, Ethereum veya Dogecoin’ime hala sahibim ve değeri ne olursa olsun satmayacağım.

Dogecoin, DOGE

Bununla beraber Scott Galloway’in USD’yi “en yenilikçi ödeme teknolojisi ve değer deposu” olarak nitelendirdiği tweet’e Musk gülen emoji ile yanıt verdi. Geçen yıl şirket hisselerinin %10’unu satıp satmayacağını sorduğu tweet üzerinden eleştiri almıştı. Bunun üzerine Musk, Galloway’in “dayanılmaz bir uyuşuk” olduğunu söyledi.

Bitcoin 38.643.42 dolardan, Ethereum 2.577.67 dolardan ve DOGE 0.114572 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap’in açıklamalarına göre, fiyatlar yatayda hareket ettikçe kripto piyasasının değeri 1,73 trilyon dolar aralığında kalmaya devam ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Emine Akbayır tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümü 4. sınıf öğrencisi, ek olarak Uzay Mühendisliği ile yandal yapmaktadır. Anadalında şehir ekonomisi, bölgesel planlama, akıllı kent uygulamaları ile ilgilenirken 2017 yılında girdiği kripto para dünyasıyla 2021’ de Blockchain ile süreci derinleştirmeye çalışmaktadır.

Petrol Haftaya Düşüşle Başladı

Geçtiğimiz Hafta Kripto Para Piyasasında Neler Oldu? | 14.03.22