içinde

Elon Musk: Bir Resesyona Yaklaşıyoruz Fakat Bu İyi Bir Şey

Binance, Elon Musk

Tesla CEO’su Elon Musk geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada,  ABD ekonomisinin resesyona yaklaştığını belirtti. Bu durumun iyi olduğunu düşünen Musk, sebebini açıkladı. Bununla birlikte Musk, bu resesyonun yaklaşık 12-18 ay sürebileceğinin altını çizdi.

Elon Musk ABD’deki Resesyonu Tartışmaya Açtı

Tesla ve Spacex CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde twitter hesabında yaptığı açıklamada, ABD ekonomisi ve yaklaşan resesyonu ele aldı. Takipçilerinden birisi ülkenin resesyona yaklaşıp yaklaşılmadığını sordu. Bu soruya, evet ama bu iyi bir şey olarak yanıt verdi.

Elon Musk, NFT, Twitter

Bazı iflasların olması gerektiğini savunan Elon Musk, cümlelerine şunları ekledi:

Aptalların üzerine çok uzun süredir para yağıyor. Tüm Covid ve “evde kal”  olayları, insanları gerçekten çok çalışmaya gerek olmadığını düşündürdü. Fakat bu tamamen yanlış ve şu anki durum kaba bir uyanış!

İşlerin daha da kötüye gidebileceği hakkında uyarılarda bulunan Musk, 12 ila 18 aylık bir sürecin bizi beklediğini belirtti. Bununla birlikte enflasyonun sebebini, hükümetin çok fazla para basması olarak nitelendirdi. 

Durgunluk Konusunda Uyarılar Yapıldı

Goldman Sachs Kıdemli Başkanı ve eski CEO’su Lloyd Blankfein resesyona doğru ilerlediğimizi belirtti. Bununla birlikte birçok yatırım bankası resesyon konusunda uyardı ve bireylerin bu duruma hazırlanması gerektiğini söyledi.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock, FED’in rekor enflasyonu dengelemek için faiz oranlarını artırma çabalarının bir resesyonu tetikleyebileceği konusunda uyardı. Buna ek olarak şunları söyledi:

Faiz oranları çok fazla artırırlarsa, resesyonu tetikleme riski ortaya çıkar. Yeterince sıkılaştırmazlarsa, risk kontrolden çıkar ve enflasyon meydana gelir. Mükemmel bir sonuç görmek bu yüzden zor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Emine Akbayır tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu.

Binance, Bir Ülkeden Daha Lisans Aldı

Haftalık Kapanışa Yaklaşırken Güncel Bitcoin (BTC) Analizi I 29.05.2022