içinde , , , ,

Elon Musk Bir Kez Daha “DOGE” Tweet’i Attı: Dogecoin %50 Oranında Yükseliş Kaydetti

Geçtiğimiz hafta köpek temalı bir dergi kapağı paylaşarak Dogecoin fiyatının katlanmasına katkıda bulunan dünyanın önde gelen elektrikli araç üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk bugün Bitcoin’i Twitter biyografisinden kaldırdı. Elon Musk, Twitter profiline #Bitcoin ibaresini ekleyince dünyanın lider kripto parasının değeri 32.194 dolardan 37.000 doların üzerine tırmandı.

Musk daha önce de GameStop kapışmasında küçük yatırımcıdan yana tavır almıştı. Gezegendeki en varlıklı insanlar sınıfında yer alan Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk yine hobi atına bindi. Musk önce aya giden bir roket resmi paylaştı ve altına “DOGE” yazdı. Twitter üzerinden Dogecoin paylaşımı yaparak kripto paranın sadece 1 saatte yüzde 50 yükselmesine yol açtı.

Elon Musk: Dogecoin (DOGE) Halkın Kripto Parasıdır!

Musk’ın DOGE ile ilgili paylaşımları bununla da sınırlı kalmadı. Musk Dogecoin’in halkın kripto parası olduğunu Twwitter’dan ifade etti. Musk’ın bu paylaşımlarıyla Dogecoin’in günlük yükselişi yüzde 75’i aştı. Dogecoin son 1 ayda önce Reddit kullanıcılarının organize bir şekilde yaptığı alımlarla, ardından Elon Musk’ın verdiği desteklerle aya doğru yükselişe geçmiş durumda. Yatırımcıların bugünkü gibi olağanüstü fiyat hareketlerinde yine de çok dikkat etmesinde fayda var. Örneğin, geçen hafta sonu Dogecoin fiyatı birkaç saat içinde yüzde 50’ye yakın değer kaybettiğine şahit olduk.

Bununla birlikte Dogecoin ile ilgili olumlu gelişmenin yanı sıra Elon Musk’tan yeni bir Bitcoin hamlesi de geldi. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter biyografisine geçen hafta eklediği #Bitcoin ibaresini kaldırdı. Geçtiğimiz hafta Twitter profiline #Bitcoin ibaresini ekleyince lider kripto para birimi 32.194 dolardan 37.000 dolara kadar yükseliş kaydetti.

Ethereum’da Yeni ATH

Kripto para piyasası Elon Musk’a odaklanmışken piyasa değeri bakımından en popüler ikinci kripto para birimi olan Ethereum da yüzde 10’a yakın bir yükseliş kaydederek 1.689 doları görerek yeni tarihi zirvesine ulaştı. Özellikleri bakımından Ethereum’un katili olarak görülen Polkadot’taki yükseliş ise yüzde 18’i buldu. Polkadot (DOT), bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 20.44 dolardan işlem görüyor. Bitcoin ise bugün yüzde 5’e yakın yükselişle yeniden 38 bin dolara yükseldi.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

 

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da hem "co-founder hem de chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Ethereum

Grayscale 38 Milyon Değerinde Ethereum (ETH) Satın Aldı

Ripple

Teknik Göstergelere Göre Ripple (XRP) Yeni Yükselişe mi Hazırlanıyor?