içinde

Elon Musk Artık Twitter Yönetim Kuruluna Katılmıyor

Twitter CEO’su Parag Agrawal, Elon Musk’ın Twitter Yönetim Kurulu’na katılmayacağına ilişkin bir açıklamada bulundu.

Agrawal yaptığı açıklamada, “Elon Musk’ın yönetim kuruluna atanması normal sürece göre 9 Nisan’da gerçekleşmesi bekleniyordu ancak Musk, günün sabahında yönetim kuruluna katılmayacağını paylaştı.” dedi.

“Bu kararın en iyisi olduğuna inanıyorum. Yönetim kuruluna katılsın veya katılmasın, hissedarlarımızın fikirlerine her zaman değer verdik. Elon Musk en büyük hissedarımız olarak onun katkılarına her zaman açık olacağız.” ifadelerini Agrawal açıklamasının devamına ekledi.

Agrawal 5 Nisan’da “Elon Musk’ın Yönetim Kurulu’muza atandığını paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.” açıklamasında bulunmuştu. Ancak güncel haberlere bakılırsa yeni açıklamalar tam tersini ifade ediyor. Bu gelişme o kadar ani oldu ki, açıklama sonrası dahi Elon Musk şirketin web sitesinde Twitter’ın yönetim kurulu üyesi olarak yer almaya devam ediyordu.

Bu açıklamayı kesin bir şekilde kendi hesabından paylaşmayan Musk, “Önümüzdeki aylarda Twitter’da önemli iyileştirmeler yapmak için Parag ve Twitter Kurulu ile çalışmayı dört gözle beklediğini” söyledi. Elon Musk, Twitter’ın en yeni Yönetim Kurulu üyesi olarak duyurulmadan önce, sosyal medya platformunda %9,2 hisse satın aldı. Böylelikle toplam hissesini 2.8 milyar doların üzerine çıkarmış oldu.

Twitter ve Elon Musk

Hisse satın almadan önce Elon Musk Twitter’da, Twitter’ın ifade özgürlüğü ilkesine bağlılığı hakkında bir anket paylaştı. Yapılan anket genel olarak ifade özgürlüğünün kapsayıcılığını ve Twitter’ın bu ilkeye ne kadar bağlı olduğunu ölçmek için sorulmuştur.

“İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasi için esastır. Twitter’ın bu ilkeye sıkı sıkıya bağlı olduğuna inanıyor musunuz?” şeklinde bir soruyu kullanıcılara yöneltmişti. Bu ankette 2 milyondan fazla oy kullanıldı ve yanıtların çoğunluğu Twitter’ın ifade özgürlüğü ilkelerine uymadığı yönünde geldi.

Musk, hafta başında yaptığı açıklamada Twitter’ın doğrulama sisteminin iyileştirilmesi gerektiğini belirtti ve  kripto para dolandırıcılığını Twitter’daki tek sorun olarak nitelendirdi. Twitter doğrulaması konusunda Musk, güvenlik için aylık 3 dolarlık abonelik karşılığında Twitter Blue’ya kaydolan herkesin bir kimlik doğrulama işareti alması gerektiğini önerdi. Dogecoin ile ödeme yapmanın alternatif bir seçenek olabileceğini ekledi.

Kaynak: Decrypt

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Luna Foundation Guard (LFG), 4.130 Bitcoin Daha Satın Aldı

2022’de İzlenecek DeFi ve Blockchain Trendleri